Choose your country / language

Odak noktası dokumasız kumaş kalitesi: Her uygulama için optimum üretim prosesi

Neumünster, 23 Haziran 2021 - Bu yılki Şanghay, Çin'deki ANEX-SINCE'de Oerlikon Nonwoven, hijyen ve medikal, filtrasyon ve diğer teknik uygulamalar için pazar ve müşteri odaklı çözümler sunuyor. 22 - 24 Temmuz 2021 tarihleri arasında fuar katılımcıları Neumünster merkezli sistem üreticisinin kapsamlı ürün ve proses uzmanlıklarını kendileri (Stand 1H20) görebilecek.

Odak noktası dokumasız kumaş kalitesi: Her uygulama için optimum üretim prosesi
Odak noktası dokumasız kumaş kalitesi: Her uygulama için optimum üretim prosesi

Resim yazısı 1: Oerlikon Nonwoven Meltblown Teknolojisi, oldukça rekabetçi bir çözüm.
Resim yazısı 2: Geri dönüşüm için de kullanımı ideal - Oerlikon Nonwoven Airlaid Teknolojisi

Oerlikon Nonwoven Şanghay ANEX-SINCE’de

Kapsamlı spunbond portföyü - daima uygun çözüm
Oerlikon Nonwoven, spunbond teknolojisi alanında önemli bir konumdadır. Polyester veya polipropilenden jeotekstil üretme prosesi optimize edilmiştir; en önemli özelliği yenilikçi ve geleceğe yönelik dokumasız ürünlerin üretimi için yüksek ulaşılabilir ürün kalitesi ve yüksek üretim kapasitesi ve verimidir.

Hijyen ve medikal alanlarındaki dokumasız kumaşların üretimi için Oerlikon Nonwoven, QSR (Quality Sized Right) sistemlerini sunmaktadır. Dokumasız kumaş üreticileri için avantaj: Rekabetçi çözümler, pazarda farklılaşmayı sağlayan yenilikçi özelliklerle birleştirilebilir.

Önemli olduğu yerde kalite: Meltblown dokumasız kumaşları esnek ve verimli bir şekilde üretin
Oerlikon Nonwoven'ın optimize edilmiş meltblown teknolojisi sayesinde, yeni, benzersiz ve son derece sofistike filtre ortamlarının yanı sıra çok sayıda diğer yüksek kaliteli dokumasız kumaşlar kolay, esnek ve verimli bir şekilde üretilebilir. İster tekli veya daha fazla pozisyona sahip bağımsız bir sistem olarak, ister mevcut sistemlerde “Plug & Produce” (Tak ve Üret) kurulumları olarak veya diğer teknolojilerle kombinasyon halinde: Oerlikon Nonwoven Meltblown Prosesi, yarının kalite gereksinimlerinin karşılanması ile meltblown dokumasız kumaşların uygun maliyetli şekilde üretilmesini şimdiden mümkün kılıyor.
Giderek daha fazla üretici, Oerlikon Nonwoven'ın kalitesi kanıtlanmış ve geliştirilmeye devam eden Oerlikon Nonwoven meltblown çözümlerini tercih ediyor.

Dokunmamış kumaşlar için geleceğin Airlaid Teknolojisi
Dokumasız kumaş üretiminde ham madde olarak selüloz (Pulp) veya selüloz elyafları, sürdürülebilirlik ve çevreye uygunluğu açısından rakipsizdir. Oerlikon Nonwoven’ın Airlaid prosesi bu ham maddenin birçok uygulama için yüksek kaliteli ürünlere dönüştürülmesi için ideal bir çözümdür. Günümüzde ekonomik açıdan cazip üretim hızı ve hat verimliliğine sahip yüksek kalitede hafif Airlaid dokumasız kumaş üretimi oldukça talep görmektedir. Bu alanda Oerlikon Nonwoven’ın birçok ham maddenin homojen şekilde karışmasını sağlayan ve patentli prosesi, yüksek dengeli ve homojen fiber yerleşimi sayesinde, düşük gramajlı dokunmamış kumaşlar için dahi yeni standartlar belirlemektedir. Ayrıca bu teknolojinin avantajları, geri dönüşüm sektöründeki sürdürülebilir uygulamalar için gittikçe daha önemli bir hale gelmektedir.

P&G patentli PHANTOM teknolojisi
Stantta Oerlikon Nonwoven’ın hijyen ürünleri ve silme bezleri için P&G patentli PHANTOM Teknolojisi de sunulacak. Oerlikon Nonwoven, bu teknoloji için dünya çapında özel bir lisansa sahiptir. PHANTOM Teknolojisi ıslak mendil gibi ürünlerin selüloz ve selüloz elyaflarından üretilmesi için üstün bir alternatif teknolojidir. Bu teknoloji piyasadaki bilinen proseslere kıyasla ekolojik, performans ve maliyet avantajlarına sahiptir. Dünya çapında gerçekleştirilen tüketici testleri, malzemenin üstünlüğünü kanıtlamaktadır. Üretim sürecinin kendisi de, daha sonraki kurutma ile birlikte su huzmesi ile sıkıştırmayı ortadan kaldırarak malzemenin sürdürülebilir genel dengesine katkıda bulunur. Hedefli proses kontrolü aracılığıyla, yumuşaklık, mukavemet, kir ve sıvı alımı gibi ilgili ürün parametreleri optimum şekilde ayarlanabilir.

Ayrıntılı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin:

Claudia Henkel

Pazarlama, Kurumsal İletişimler ve Halkla İlişkiler
André Wissenberg

André Wissenberg

Pazarlama, Kurumsal İletişimler ve Halkla İlişkiler

Geri bildirimde bulunmak mı istiyorsunuz veya sorularınız mı var? Bizimle iletişime geçin!

keyboard_arrow_up