Choose your country / language

Gerçek fuarlara alternatif olarak sanal iletişim platformları mı geliyor?

Remscheid/Almanya, 2 Temmuz 2020 – Korona pandemisi, iletişim açısından global tekstil makineleri endüstrisinde de yeni zorluklar yaratıyor. Çeşitli kıtalarda gerçekleştirilen ITMA Asia, ITM, INDEX ve ITME gibi lider teknoloji fuarlarının yanında Dornbirn'de gerçekleştirilen Global Fiber Congress (GFC) gibi önemli sektör etkinlikleri, 2020 yılında normal şekilde ger-çekleşemeyecek ve önümüzdeki yıla ertelenmek zorunda kaldı. Fakat kendi ağını yoğun şekilde kullanmak ve iş ortakları ve müşterileriyle iletişim alışverişine devam etmek ve bu sırada yeni ürünleri ve hizmetleri cazip şekilde sunmak için hangi alternatifler mevcut? Yeni sanal iletişim platformları, nihayetinde sürdürülebilirlik endişelerini de dikkate alan bir çözüm olabilir. Bu konuda, Oerlikon Segments Manmade Fiber şirketinin Pazarlama, Kurumsal İletişim ve Halkla İlişkiler bölümü başkanı ve VDMA Pazarlama ve Fuar Komitesi'nin yönetim kurulu üyesi André Wissenberg ile görüştük.

Gerçek fuarlara alternatif olarak sanal iletişim platformları mı geliyor?
Gerçek fuarlara alternatif olarak sanal iletişim platformları mı geliyor?

Başlık 1: Oerlikon Segments Manmade Fiber şirketinin Pazarlama, Kurumsal İletişim ve Halkla İlişkiler bölümü başkanı ve VDMA Pazarlama ve Fuar Komitesi'nin yönetim kurulu üyesi André Wissenberg..

Başlık 2: Geliştirilmiş ve Sanal Gerçeklik Teknolojileri kullanılan yeni dijital dünya, gerçek bir fuarın alternatifi olabilir mi? Modern iletişim platformları, bu konuda tedarikçilerden ve ziyaretçilerden kabul göreceklerini ispatlamak zorunda kalacak.

>> Resmi İndir

Korona sorunu, küresel pazar işlemlerinde yeni yollara girmeyi gerektiriyor

Korona pandemisinin tekstil makineleri endüstrisindeki etkinlikler üzerinde ne gibi etkileri oldu ve devam eden süreçte ne gibi etkileri oluyor?
Prensip olarak, Mart ayının ortasından itibaren tüm fuarlar, organizasyonlar ve etkinlikler iptal edildi. Bir çok organizatör, pandeminin hızlı şekilde etkisini kaybedeceği ve yılın ikinci yarısı "normalleşme" sürecinin başlayacağı umuduyla önceleri bu yılki tarihleri kısmen erteledi. Fakat Korona virüsünün ve etkilerinin küresel işbirliğini uzun süre etkileyeceğini hepimiz kabul etmek zorunda kaldık. Seyahatler şu an için sadece sınırlı ölçüde mümkün ve birkaç ay daha sağlıklı şekilde planlanamayacak gibi görünüyor. Uluslar arası fuar ve etkinlik sektöründe planlama işin her şeyi ve bu kural, hem organizatörler hem de özellikle katılımcılar için geçerli.

Şu an için hangi alternatif iletişim yolları mevcut?
İşin merkezinde, hepimiz müşterilerimizle ve iş ortaklarımızla yoğun temasımızı korumak istiyoruz. Bu sırada, yeni ürünlere ve hizmetlere ait bilgilerin aktarılması, yapılan sözleşmelerin ticari açıdan netleştirilmesi, kurulması ve devreye alınması gereken makinelerin ve sistemlerin hayata geçirilmesi ve her şeyden önce iyi bir müşteri ilişkisinin korunması gerekiyor. Günlük işler, özel hayat ve özellikle bir şey daha buna dahil: Heyecan. Bu konuda Skype, Teams, Zoom, vb. gibi modern tüm dijital iletişim araçlarından mümkün olduğunca faydalanıyoruz. Günün sonunda, sürece katılan kişilerin bu dijital dünyada kendilerini nasıl açtığı ve bu dünyayla nasıl başa çıktıkları belirleyici olacak. Şüphesiz ki aynı zamanda bir nesil sorunu. Mümkün olduğu sürece şirketin kendi lokal ağındaki yerel çalışanlarla ve konunun uzmanlarıyla hibrit müşteri danışmanlık çözümleri şu an için en iyi alternatif.

Yakın gelecek nasıl görünüyor?
VDMA'nın da kısa süre önce hayata geçirdiği ve Oerlikon Manmade Fibers'te yılın ikinci yarısında da sunduğumuz teknoloji Webinar'ları, mevcut ve potansiyel müşterilere genellikle belirli bir konuda ayrıntılı bilgi aktarmamıza yardımcı oluyor. Bir Webinar'ın didaktik ağırlık noktası genelde üniversitelerdeki gibi bir konferansa daha çok benzerken - yani yaratıcı olun - ve katılımcıların kendi aralarındaki rekabet durumu nedeniyle de buradaki diyalog arka plana atılırken, bir tür sanal fuar şeklindeki yeni, oluşum aşamasında olan dijital iletişim platformları, tüm pazar katılımcıları için değerli bir tamamlayıcı öğe olabilir.

Cazip şekilde tasarlanmış, en iyi durumda modern şekilde genişletilmiş veya Sanal Gerçeklik Teknolojileri kullanılan Web siteleri ile salt tek yönlü bilgi aktarımının yanında, burada, müşteriler ile şirket uzmanları arasında gerçekleştirilen randevulu görüntülü görüşmelerin yardımıyla iki yönlü iletişim olanakları da mevcut. Konferanslar ve seminerler, genelde programı tamamlıyor. Her iki tarafın da yeterli katılım göstermesi durumunda tüm katılımcıları için cazip bir teklif. Çünkü ancak farklı tedarikçilerin ürünlerini ve çözümlerini ve bu şekilde tasarlanmış bir dijital iletişim platformunda üreticilerin ve tedarikçilerin tekliflerini karşılaştırma ve bir satın alma kararı için gerekli tüm bilgileri örn. İndirmeler şeklinde hem zamansal olarak kompakt hem de verimli şekilde toplama olanağı sunan "gerçek bir fuarın" sağladığı fayda oluşursa, tedarikçiler ve ziyaretçiler bundan kalıcı bir katma değer elde edebilir. WTIN, 15 - 30 Ekim 2020 tarihleri arasında "Innovate Textile & Apparel Virtual Trade Show" ile tekstil makineleri endüstrisinde bu yeni dijital adıma başlayan ilk organizatörlerden biri olacak. Oerlikon Manmade Fibers olarak bizler de bu organizasyona katılmaktan ve müşterilerimizi sanal bir dünyada selamlamaktan mutluluk duyacağız.

Ayrıntılı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin:

André Wissenberg

André Wissenberg

Pazarlama, Kurumsal İletişimler ve Halkla İlişkiler

Geri bildirimde bulunmak mı istiyorsunuz veya sorularınız mı var? Bizimle iletişime geçin!

keyboard_arrow_up