Choose your country / language

Sürdürülebilir altyapı çözümleri, yol güvenliği ve sağlığın korunması

Neumünster, Remscheid, 12 Mayıs 2022 – Oerlikon Polymer Processing Solutions, bu yılki Tech-textil fuarında uzman ziyaretçileri teknik tekstil üretimi ile ilgili yeni uygulamalar, özel süreçler ve sürdürülebilir çözümler hakkında bilgilendirecek. Kalite ve ekonomiklik konusunda yeni standart-lar belirleyen şirket, ayrıca dokusuz kumaşların yüklenmesi için yeni bir teknoloji tanıtıyor. 21-24 Haziran tarihleri arasında Salon 12.0’de, C60 numaralı stantta sohbetlerin odak noktası, hava yas-tıkları, emniyet kemerleri ve lastik kordları ve ayrıca geotekstiller ve dokusuz filtre kumaşlar ve bunların çeşitli kullanımları olacaktır.

Sürdürülebilir altyapı çözümleri, yol güvenliği ve sağlığın korunması
Sürdürülebilir altyapı çözümleri, yol güvenliği ve sağlığın korunması
Sürdürülebilir altyapı çözümleri, yol güvenliği ve sağlığın korunması

Resim alt yazıları 1: Kazalarda bir numaralı cankurtaran arabanın gövdesi veya hava yastığı değil, emniyet kemeridir. Araçtakileri sıkıca yerinde tutar ve böylece diğer koruyucu teknolojilerin tam işlevlerini geliştirmesini sağlar.
Resim alt yazıları 2: Neumünster'deki yeni Yığın Elyaf Teknik Merkezi - yaklaşık 2.100 m2 ile dünyanın en büyükleri arasında.
Resim alt yazıları 3: Yeni hycuTEC yöntemi ile tipik filtre medyalarında %99,99’un üzerindeki filtrasyon verimlilikleri kolayca gerçekleştirilebilir. >> Resmi İndir

Oerlikon Polymer Processing Solutions Techtextil 2022 fuarında teknolojilerini sunuyor

Hava yastıkları için daha fazla polyester
Hava yastıkları, artık mobil günlük yaşamdan ayrı düşünülemez. Kullanılan iplikler esasen poliamidden oluşmaktadır. Her zamankinden daha çeşitli hale gelen hava yastığı uygulamaları ve aynı zamanda giderek daha büyüyen sistemler nedeniyle, günümüzde uygulama gereksinimlerine ve maliyet/kullanım analizine bağlı olarak çoğunlukla polyester de kullanılmaktadır. Oerlikon Barmag'ın teknolojileri bu bağlamda değerli bir katkı sağlıyor. Yüksek üretkenliğin ve düşük enerji tüketiminin yanı sıra, özellikle tutarlı üretim süreçleri ile etkileyicidirler. Ayrıca, araç üretiminde kullanılan neredeyse tüm diğer tekstil ürünleri gibi, yolcular için maksimum güvenliği sağlaması gereken hava yastıkları için tüm yüksek kalite standartlarını karşılarlar. Ve bu, aracın tüm kullanım ömrü boyunca her iklimde ve dünyanın her yerinde herhangi bir fonksiyon kaybı olmadan gerçekleşiyor.

Lütfen kemerinizi bağlayın!
Emniyet kemerleri, yolcuları korumada çok önemli bir rol oynamaktadır. Bir çarpma durumunda yükü azaltmak için acil bir durumda kontrollü bir şekilde esnemeli ve aynı zamanda üç tondan fazla çekme kuvvetlerine dayanabilmelidir. Bir emniyet kemeri, yaklaşık 300 filament iplikten oluşmaktadır. Bunların münferit yüksek mukavemetli iplikleri yaklaşık 100 ayrı filamentten eğrilmiştir.

IDY ve Ar-Ge filament İşleme teknik müdürü Dr. Roy Dolmans, "Bu hayat kurtarıcının üretimi ve teknik iplikten diğer uygulamalar için, benzersiz, patentli tek filament katman teknolojimizle, aynı şekilde hem iyi düşünülmüş hem de koruyucu olan yüksek çekme mukavemetli (HT) bir iplik süreci sunuyoruz" diye açıklıyor.

Görünmez, ama vazgeçilmez - yolların geotekstillerle güçlendirilmesi
Ancak sadece arabada değil, bunun altında teknik iplikler de avantajlarını genişletiyor. Düşük esneme, ultra yüksek mukavemet, yüksek sertlik - teknik iplikler, geotekstilin zorlu görevleri için mükemmel özellikler sunar, örn. asfalt altında taşıyıcı katman sisteminde geogrid olarak. Geotekstiller normalde 24.000 denyeye kadar son derece yüksek iplik denyesine sahiptir. Oerlikon Barmag'ın tesis konseptleri aynı anda her biri 6.000 denye olan üç filament iplik üretiyor. Yüksek eğirme denyesi nedeniyle, gerekli geo iplik denyesine göre daha az iplik maliyet ve enerji bakımından verimli bir şekilde birleştirilebilir.

hycuTEC – Filtre ortamlarında teknolojik kuantum sıçraması
Oerlikon Neumag, hycuTEC hidro şarj çözümüyle, filtre verimliliğini %99,99'un üzerine çıkarmak için dokusuz kumaşları şarj etmek için yeni bir teknoloji sunuyor. Bu, meltblown üreticisi için belirgin şekilde artırılmış filtreleme performansıyla %30 malzeme tasarrufu anlamına gelir. Son kullanıcıda, belirgin şekilde azaltılmış solunum direnci sayesinde konfor kazanımı olarak ortaya çıkar. Yeni gelişme, ayrıca önemli ölçüde daha düşük su ve enerji tüketimi ile sürdürülebilir bir teknoloji olarak önerilmektedir.

Yeni son teknoloji yığın elyaf teknik merkezi
Neumünster'deki Oerlikon Neumag'da yaklaşık 2.100 m2 üzerine dünyanın en büyük yığın elyaf teknik merkezlerinden biri inşa edildi. En son yığın elyaf teknolojileri, şu andan itibaren müşteriye özel denemeler için de kullanıma sunuluyor.

Teknik merkezin planlanması ve tasarlanması sırasında bileşenlerin ve süreçlerin optimize edilmesine odaklanıldı. Bu sırada özellikle teknik tesisin proses ve üretim parametrelerinin üretim tesislerine kolay ve güvenilir bir şekilde aktarılmasına dikkat edildi. Teknoloji yöneticisi ve Head of Staple Fiber Process Tilman Reutter, “Teknik merkezimizde sadece piyasada bulunan ürünleri göstermiyoruz. Bize yeni süreçlerin ve ürünlerin geliştirilmesi için en iyi koşulları da sunuyor” diye açıklıyor. Böylece elyaf bant hattının yapısı modüler olarak tasarlanmıştır. Tüm bileşenler değişken bir şekilde birbiriyle kombine edilebilir. Kapsamlı kurulum imkanları, çeşitli elyaf ürünlerin ilgili süreci için ayrıntılı bilgiler sağlıyor.

Teknik merkez ayrıca tek ve iki bileşenli süreçler için iki eğirme konumu ile donatılmıştır. Her iki süreç için de aynı, çok iyi elyaf kaliteleri ve özellikleri ile kendini gösteren ve şu anda tüm Oerlikon Neumag üretim tesislerinde büyük bir başarı ile kullanılan yuvarlak eğirme paketleri kullanılmaktadır. Ayrıca iplik eğirme tesisine, meme silme robotları gibi otomasyon çözümleri de eklenecek. Tilman Reutter, "Gelecekte, ürün hatlarımızı geliştirirken müşterilerimizin özel taleplerine daha da iyi cevap verebileceğiz" diyor.

Ayrıntılı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin:

André Wissenberg

André Wissenberg

Pazarlama, Kurumsal İletişimler ve Halkla İlişkiler

Geri bildirimde bulunmak mı istiyorsunuz veya sorularınız mı var? Bizimle iletişime geçin!

keyboard_arrow_up