Choose your country / language

Remscheid, 12 Kasım, 2020 – Kürekli teknelerin, Airbus 380’in, güvenlik donanımlarının veya stadyum çatılarının ilk bakışta çok az ortak noktası vardır. Oysa ki belirli özelliklerini özel elyaf kullanımıyla elde ederler: Aramid elyaflar ve karbon elyaflar, çoğu zaman kompozit malzeme olarak kullanılan özel iplik olarak işlenir. Dünya çapında fosil yakıtlara olan bağımlılığın azaltılması çalışıldığından, bu elyaflara olan talep artmaktadır. Ağırlığı düşürmek ve ağır metal parçaları değiştirmek için yeni çözümler gereklidir.

Zorlu özel elyaflar için dayanıklı pompalar
Zorlu özel elyaflar için dayanıklı pompalar

Başlık 1: Aramid kullanımlardaki dişli pompa bileşenlerinin ortalama kullanım ömrü
Başlık 2: Zirkonyum oksit seramikten pompa bileşenleri kendilerini son derece yüksek kullanım ömrü ile göstermektedir.particular lifespan. >> Resmi İndir

Oerlikon Barmag pumps – the material is what makes the difference

Aramid elyaflar son derece agresif ve son derece kimyasal bir proses ile üretilmektedir. Karbon elyafı üretmek için kullanılan polimerik çıkış ürününün akrilikten üretildiği yöntem de, farklı bir yöntemdir, fakat daha az zor bir işlem değildir. Bu zorlu proseslerde dişli pompalar, eriyik taşımasının sadece son derece hassas kumandasından sorumlu değildir, aynı zamanda agresif bir ortamda uzun ömürlülük, dayanıklık ve maliyet verimliliği de önemli bir rol oynamaktadır.

Özel görevler için özel ham maddeler
Proses, pompanın beklenen kullanım ömrü ve bakım sıklığı, pompanın ve bileşenlerinin üretildiği malzemelerin seçimi için belirleyici faktörlerdir. Oerlikon Barmag, ideal bir sonuç için farklı ham maddeleri ve en yeni teknolojileri akıllı bir şekilde birbiriyle kombine etti. Seramik kaplamalı yüzeyler, DLC kaplamalı dişli çarklar ve miller, kobalt alaşımlı pompalar (StelliteTM) veya zirkonyum oksit seramik ve dubleks çelikten yapılmış sağlam ve uzun ömürlü Oerlikon Barmag hibrit konstrüksiyonlar, ZP ve GM yapı serisinin yüksek hassasiyetli pompaları kullanım türüne bağlı olarak optimize edilmiş şekilde tasarlanmaktadır. Farklı yalıtım sistemleri ve bireysel tahrik konseptleri pompa ürün yelpazesini tamamlamaktadır. Böylece Oerlikon Barmag, karmaşık süreçlerde farklı maddelerin yüksek hassasiyetli dozajlaması için müşterilerine her durumda teknolojik olarak lider, güvenilir ve ekonomik bir çözüm sağlar.

 

Ayrıntılı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin:

Ute Watermann

Kurumsal İletişimler
André Wissenberg

André Wissenberg

Pazarlama, Kurumsal İletişimler ve Halkla İlişkiler

Geri bildirimde bulunmak mı istiyorsunuz veya sorularınız mı var? Bizimle iletişime geçin!

keyboard_arrow_up