Choose your country / language

perPETual ve Polygenta Oerlikon Barmag'in WINGS'ini kullanarak rPET FDY üretiyor

Remscheid, 12 Mart 2020- Sürdürülebilir, geri dönüştürülebilir iplik üretiminde uzmanlaşmış olan Hintli iplik üreticisi Polygenta, geçtiğimiz günlerde Nashik'teki tesislerinde geri dönüştü-rülmüş polyester FDY ipliklerinin üretimini başlattı. İplik perPETual Global Technologies pa-tentli kimyasal geri dönüştürme teknolojisi ve Oerlikon Barmag'in doğrudan eğirme sistemiyle donatılmış 32-uçlu WINGS konsepti kullanılarak üretiliyor.

perPETual ve Polygenta Oerlikon Barmag'in WINGS'ini kullanarak rPET FDY üretiyor

Başlık: rPET ipliklerinin işlenmesi için de uygun: Oerlikon Barmag WINGS FDY'li eğirme konseptleri.

Dönüştürülmüş polyester

Eğirme tesisi Oerlikon Textile Hindistan teknoloji uzmanları ve Oerlikon Barmag süreç uzmanlarının yakın iş birliğiyle devreye alındı ve çeşitli FDY ürünleri geliştiriliyor. Üretilen iplik, yüksek kaliteli, uygun fiyatlı sürdürülebilir çözümler talep eden premium segment müşterilerinin isteklerini karşılıyor.

Dünyadaki ilk şirketlerden biri olarak Polygenta, 2014 yılından beri, perPETual Global Technologies tarafından geliştirilen patentli kimyasal geri dönüştürme prosesini kullanarak tüketici tarafından elden çıkarılan atıklardan  %100 geri dönüştürülmüş POY ve DTY üretiyor. perPETual'ın prosesi CO2 etkisini geri dönüştürülmemiş PET'e kıyasla %66'dan da fazla azaltıyor. İplik Oerlikon Barmag sistem ve ekipmanları kullanılarak eğriliyor. Sonuç olarak, Polygenta Global Geri Dönüşüm Standartları'na (GRS) uygun geniş bir DTY ve FDY iplik yelpazesi üretebiliyor.

Ayrıntılı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin:

Susanne Beyer

Kurumsal İletişimler
André Wissenberg

André Wissenberg

Pazarlama, Kurumsal İletişimler ve Halkla İlişkiler

Geri bildirimde bulunmak mı istiyorsunuz veya sorularınız mı var? Bizimle iletişime geçin!

keyboard_arrow_up