Choose your country / language

Sentetik filtre ortamı üretimi için olağanüstü meltblown ve spunbond teknolojisi

Neumünster, 27 Ocak 2022 – Oerlikon Nonwoven Satış Müdürü Dr. Ingo Mählmann "Başarılı ürünlerinizin yapıldığı malzemeleri sürdürülebilir bir şekilde üreten sistemler, makineler ve bileşenler üretmeyi seviyoruz" diyor. Bu talep, şirketin sürekli teknoloji iyileştirmelerine ve müşterileriyle güçlü bir ortaklığa olan tutkusunu ifade ediyor. Şimdi Oerlikon Nonwoven, filtreler ve filtrasyon sistemleri için portföyünü ilk kez Köln'deki önde gelen ticaret fuarı FILTECH'te (08-10 Mart 2022) sunuyor. Keçe imalatı için Neumünster’deki tesisat üreticisi, filtrasyon uygulamaları için pazar ve müşteri odaklı sistem çözümlerine odaklanma fırsatını kullanıyor. Fuar ziyaretçileri ekiple 8. sa-londa B18 standında buluşabilir ve kendilerini şirketin kapsamlı ürün ve süreç bilgi birikimine kaptırabilirler.

Sentetik filtre ortamı üretimi için olağanüstü meltblown ve spunbond teknolojisi

Başlık: Oerlikon Nonwoven çift çubuklu Meltblown tertibatı- burada ortamların elektrostatik yüklenmesi için entegre ecuTEC+ ile. >> Resmi İndir

Oerlikon Nonwoven ilk defa Köln’deki FILTECH’e katılıyor

Filtrasyon Neumünster'den önde gelen Meltblown yetkinlikleri
Filtrasyon, izolasyon ve sorpsiyon uygulamaları için benzersiz ve son derece talepkar keçeler, Oerlikon Nonwoven'ın Meltblown teknolojisi sayesinde kolay ve verimli bir şekilde üretilebilir. Filtre ortamını ve membranları üretmek için kullanılan polimerler, uygulama alanları kadar çeşitlidir. Ürün yelpazesi, klasik poliolefinlerden (PP, PE) PET, PLA, PBT ve PA'ya, PPS ve TPU gibi özel plastiklere kadar uzanır. Tüm bunlar ve diğer ham maddeler, Oerlikon Nonwoven Meltblown yöntemi ile güvenli bir şekilde işlenebilir.

Oerlikon Nonwoven tarafından geliştirilen ecuTEC+ yükleme ünitesi ile hava geçirgenliğini düşürmeden Meltblown ortamın filtrasyon performansını artırmak için filtre ortamı elektrostatik olarak çok verimli bir şekilde yüklenebilir. Yüksek esnekliği, onu şu anda piyasadaki diğer konseptlerden ayırıyor. Kullanıcı, çok sayıda olası varyasyon arasından özgürce seçim yapabilir ve böylece filtre uygulaması için en uygun yükleme yoğunluğunu ayarlayabilir. Ancak, ecuTEC, Oerlikon Nonwoven'ın filtre ortamının performansını ve ürün çeşitliliğini daha da artıran yeni yükleme ve donanım sistemleri çağının sadece başlangıcıdır. Uzman ziyaretçiler, yepyeni bir ürünü ve hayal edilemeyen performans olanaklarını ayrıntılı olarak görmek için Oerlikon Nonwoven standına davetlidir.

Filtre uygulamaları için eğirme keçe çözümleri - teknik keçeler için yüksek performanslı teknoloji
Teknik keçeler için, Oerlikon Nonwoven'ın tertibatları, aynı zamanda düşük enerji tüketiminde yüksek üretim kapasiteleri ve verimler vaat ediyor. Bunun haricinde, eğirme keçeler filtrasyon uygulamalarında da gün geçtikçe önem kazanıyor - hem filtre ortamı için bir taşıyıcı hem de filtre ortamının kendisi olarak. Özel görevleri için uyarlanmış keçe yapısı ile çeşitli işlevlerin gerçekleştirilmesi için müşteriye özel gereksinimler tutarlı bir şekilde sağlanır; bu sırada çeşitli işlevlerin tek bir katmanda kombinasyonu da mümkündür. Özellikle, Oerlikon Nonwoven'ın iki bileşenli eğirme yöntemi alanındaki uzun yıllara dayanan deneyimi, tamamen yeni keçenin tasarlanmasını ve böylece tek bir malzemede çeşitli işlevlerin yerine getirilmesini mümkün kılıyor. Biko eğirme yöntemi ile farklı kombine edilmiş elyaf kesitler ve aynı zamanda bir veya farklı polimerlerden farklı elyaflar aynı anda tek bir tertibat üzerinde üretilebilir. Ürün yelpazesi, klasik çekirdek kılıf ve yan yana biko filamentlerden başlayarak bölünebilir elyaflara ve karışık elyaflara kadar devam ediyor.

 

Ayrıntılı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin:

Claudia Henkel

Pazarlama, Kurumsal İletişimler ve Halkla İlişkiler
André Wissenberg

André Wissenberg

Pazarlama, Kurumsal İletişimler ve Halkla İlişkiler

Geri bildirimde bulunmak mı istiyorsunuz veya sorularınız mı var? Bizimle iletişime geçin!

keyboard_arrow_up