Choose your country / language

Oerlikon Neumünster’daki yeni lojistik merkezini işletime alıyor

Neumünster, 4 Haziran 2020 - Almanya Neumünster'deki Oerlikon Neumag ve Oerlikon Nonwo-ven birimlerinin malzeme tedarikini daha da optimize etmek ve iç süreçlerini hızlandırmak için, İsviçre merkezli Oerlikon Grubu'nun Manmade Fibers segmenti, geçen yıl yeni asansörlerin bulunduğu son teknoloji bir lojistik merkezine yatırım yapma kararı aldı. Merkez çalışmaya birkaç haftadır tüm hızıyla devam ediyor. Bu da, Oerlikon Nonwoven'in koruyucu maskeler ve giysiler için yüksek kaliteli dokumasız kumaş üretiminde kullanılan meltblown sistemler için geçtiğimiz aylarda aldığı sayısız siparişin hızlandırılmış şekilde işlenmesine son derece yar-dımcı oluyor.

Oerlikon Neumünster’daki yeni lojistik merkezini işletime alıyor

Başlık: Oerlikon Neumag ve Oerlikon Nonwoven’ın yeni lojistik merkezi artık 25.000'den fazla parçanın sığabileceği 250 m²'den fazla bir depolama alanı sunuyor.  >> Resmi İndir

Dijital prosesler meltblown sistemlerinin üretimini de hızlandırıyor

Oerlikon Neumag ve Oerlikon Nonwoven’ın yeni bir lojistik merkezine yaptığı yatırım oldukça başarılı:  Optimize edilmiş süreçler ve malzeme kullanımı nedeniyle, yeni sistemlerin üretimine yönelik işlem süresi, devreye alındıktan sonraki ilk haftada müşterinin yararına önemli ölçüde geliştirilebiliyor. 25 yıldan uzun bir süre sonra, yeni bir çığır açmanın ve gelecekteki pazar gereksinimlerine daha iyi hazırlanmanın zamanı gelmişti. Önceki paternoster deposu hem eskimesi nedeniyle onarımlara duyarlı değildi, hem de günümüzde giderek artan projeler için de çok küçüktü. Yalnızca 90 m² olan bu alanda yaklaşık 12.000 parça depolanabiliyordu. Buna karşılık, yeni lojistik merkezi artık 25.000'den fazla parçanın sığabileceği 250 m²'den fazla bir depolama alanı sunuyor. Bu sayede artık alan yetersizliği nedeniyle yüksek raflarda depolanmak zorunda kalan tüm küçük parçalar için yer var.

Yeni donanım, yeni yazılım
Oerlikon yeni lojistik merkezi ile aynı zamanda, artan üretim hacimleriyle başa çıkmaya yardımcı olacak yeni dijital süreçler de tanıttı. Artık sürekli olarak tutulan tüm parçaların fotoğrafları gibi ana veriler, malzemenin güvenli, kağıtsız depolanmasını ve taşınmasını garanti ediyor. Hataları en aza indirmek için, malların nerede saklandığı ve kaldırıldığı lazerle gösteriliyor. Ek olarak, ekranda türüne göre depolanan malzemenin bir fotoğrafı görüntüleniyor. Deponun dijitalleştirilmesi, dış kaynak kullanımı sırasında malzeme numaralarını kontrol etmeye gerek kalmayacak şekilde depolama ve erişim sürecini emniyete alıyor.

Ayrıntılı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin:

Claudia Henkel

Pazarlama, Kurumsal İletişimler ve Halkla İlişkiler
André Wissenberg

André Wissenberg

Pazarlama, Kurumsal İletişimler ve Halkla İlişkiler

Geri bildirimde bulunmak mı istiyorsunuz veya sorularınız mı var? Bizimle iletişime geçin!

keyboard_arrow_up