Choose your country / language

Remscheid, 25 Şubat 2020 - Makine ve sistem üreticisi Oerlikon Barmag pompa tesisini geniş-letme çalışmaları için yaptığı temel atma töreniyle, yenilik çalışmalarını sürdürüyor. Yedi hane-li yüksek yatırım hacmiyle, Leverkuserstrasse'deki sahalarındaki yeni yapısı, İsviçreli Oerlikon Group'un Manmade Fibers segmentinin ticari sahalarındaki gelecek odaklı devamlı bağlılığını kanıtlıyor.

Oerlikon Barmag geleceğe yatırım yapıyor
Oerlikon Barmag geleceğe yatırım yapıyor
Oerlikon Barmag geleceğe yatırım yapıyor

Başlık 1: 25 Şubat 2020 tarihinde Remscheid Lennep'teki Oerlikon Barmag'de temel atılması Gayrimenkul Yöneticisi Nina Krüger, CEO Georg Stausberg, Büyükşehir Belediye Başkanı Burkhard Mast-Weisz, CFO Ralf Schilken ve Personel Şefi ve Şirket Yönetim Üyesi Uwe Model (soldan sağa).

Başlık 2: 25 Şubat 2020 tarihinde Remscheid Lennep'teki Oerlikon Barmag'deki temel atma töreninde birlikte zaman kapsülünü gömdüler. Gayrimenkul Yöneticisi Nina Krüger, Pompa Üretim Tesisi Yöneticisi Klaus Lorenz, CEO Georg Stausberg ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mast-Weisz (soldan sağa).

Başlık 3: Remscheid Lennep Leverkuserstrasse'deki Oerlikon Barmag üretim binasının dış görünüşü.

Remscheid Lennep şubesinde pompa tesisinin genişletilmesi için temel atma töreni

Sentetik elyaf sistemleri ve tekstüre makineleri alanında dünya pazar lideri olan şirket, en geç Aralık 2020'den itibaren yaklaşık 4000 m²'lik alanda son teknoloji iplik, besleme ve dozlama pompalarını tamamlayacak ve test edecek. Cazip yeni yapının ikinci zemin katına yaklaşık 500 m² alanda ofis ve sosyal alanlar da kurulacak. Geleceğe yaptığı bu yatırımlarla Oerlikon Barmag, pompa üretim tesislerinde karlılık, süreç stabilitesi ve lojistik alanlarında yeni standartlar belirliyor. Mal girişi, lojistik ve ön üretim alanlarından yaklaşık 80 çalışan ve 40 imalat makinesi ile yeni yapıya geçilecek. Ayrıca bu alanda yeni bir depo ve lojistik konseptinden de faydalanacak.

25 Şubat 2020 tarihinde Remscheid Lennep'te gerçekleşen temel atma töreninde Pompa Üretim Tesisi Yöneticisi Klaus Lorenz, "Pompalarımıza olan talep oldukça yüksek. Pompalar, büküm prosesinin kilit bileşenlerinden biri. Burada sentetik elyaf sistemleri için gördüğümüz yüksek talep ve aldığımız sipariş hacminden faydalanıyoruz. Ancak pompalarımız, boya, kimyasal endüstri veya otomobil mühendisliği gibi diğer birçok sanayi uygulamasında da kullanılıyor. Ürün kapasitemizin genişletilmesi, proseslerimizi optimize etmek ve artan müşteri talebini karşılamak için bir ön koşul niteliğindeydi. Gelecekte bu genişleme, hem yaklaşık 150 çalışan için konum ve iş güvencesi verecek, hem de pompa tesisleri alanındaki büyüme hedeflerimize ulaşmamızı sağlayacak. Dünya çapındaki müşterilerimiz, başta sahip olduğumuz 'Made in Germany' markasından olmak üzere pompalarımızdan oldukça memnun," şeklinde açıkladı.

Oerlikon Manmade Fibers segmenti CEO'su Georg Stausberg, "Sentetik elyaf sistemleri üretiminde dünya pazar lideri olmamızın sebebi yenilik gücümüz oldu. Bu nedenle, Şubat ayının başında yeni pilot tesisimiz için temel atılmasını kutladığımız Remscheid ve Neumünster'deki gelişmekte olan şubelerimize yatırımda bulunmak mantıklı bir karardı," diye belirtti.

Temel atma töreninde konuklar arasında Remscheid Büyükşehir Belediye Başkanı Burkhard Mast-Weisz, şehirden, yapı şirketinden birçok temsilci ve mimar Michael Treders yer aldı. Mast-Weisz inşaat çalışmalarının şehir açısından sahip olduğu önemin altını çizdi. Büyükşehir Belediye Başkanı, "Bu yatırım sayesinde yeni iş pozisyonlarının oluşturulması Remscheid için büyük bir öneme sahip," şeklinde belirtti. Oerlikon Barmag geçtiğimiz yılda tek başına yüzlerce pozisyon sağladı. Pompa üretimi alanı için 2019 yılında yaklaşık 20 yeni pozisyon açıldı. 2020 yılında daha da fazla pozisyonun açılması planlanıyor.

2022 yılında Oerlikon Barmag kuruluşunun 100.yıl dönümünü kutlayacak. Hemen hemen eski Barmag AG'nin çekirdeği olan pompa üretimi alanı, kuruluşundan bu yana şirketin bir parçası olup yüksek yenilik gücü ve katı kalite felsefesi ile son teknoloji üretim yöntemlerini temsil eder. Oerlikon Barmag, tekstil ve tekstil dışı alanlar için hassas dişli dozlama pompaları üretir. En küçük pompa 400 gram ağırlığında olup tam olarak 0,015 ccm/u sıvı taşırken en büyük pompa 4 ton ağırlığında olup her devirde 12,8 litre sıvı taşır. Kesintisiz elyafların üretimi için sentetik elyaf sistemlerinde tekstil ipliği pompaları yüksek hassasiyete sahip eriyik dozlaması sağlar. Tekstil dışı pompalar genellikle folyoların üretiminde, boyaların dozlamasında, kimyasal sıvıların karıştırılmasında, ısıyla eriyen yapıştırıcıların uygulanmasında ve silikon, reçine ve poliüretanların hazırlanmasında kullanılır. Remscheider merkezinde tüm düzenleme işlemleri gerçekleştirilir: Çevirme, delme, frezeleme, yontma, rodajlama ve birbirine geçirme.

Ayrıntılı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin:

Ute Watermann

Kurumsal İletişimler
André Wissenberg

André Wissenberg

Pazarlama, Kurumsal İletişimler ve Halkla İlişkiler

Geri bildirimde bulunmak mı istiyorsunuz veya sorularınız mı var? Bizimle iletişime geçin!

keyboard_arrow_up