Choose your country / language

Remscheid, Deutschland/Qingdao City, China, 10 Eylül 2020 – 26. China International Manmade Fiber Conference (26. Çin Uluslararası El Yapımı Elyaf Konferansı), bu yıl 7 - 9 Eylül arasında Qingdao City'deki China Chemical Fiber Technology Conference (Çin Sentetik Elyaf Teknoloji Konferansı) ile birlikte düzenlendi. Korona pandemisi nedeniyle yerinde canlı konuşmacılar yoktu. Ancak Oerlikon, Grand Mercure Qingdao Nanshan Resort‘taki 400 katılımcı için sadece bir selamdan daha fazlasını gönderdi.

Daha iyi bir dünya için yenilikçi endüstriyel çözümler
Daha iyi bir dünya için yenilikçi endüstriyel çözümler

Başlık 1: Oerlikon Manmade Fibers segmenti CEO’su Georg Stausberg, Oerlikon’un Çin başkanı Wang Jun ile bu yıl Çin’de Qingdao City’de düzenlenen Manmade Fibers Congress’te video bağlantısında.

Başlık 2: Duan Xiaoping, China National Textile and Apparel Council (CNTAC) başkan yardımcısı ve ayrıca China Chemical Fibers Association (CCFA) başkanı konu hakkında şunları konuştu: “Teknoloji, endüstrinin geleceğini parlatır”.

>> Resmi İndir

Oerlikon kendisini Çin’de Qingdao City’deki Manmade Fibers Congress’te tanıttı

İsviçre Oerlikon grubunun Manmade Fibers segmenti yönetimi kendisini hibrit, etkileşimli bir sunum ile tanıttı: Sahnede Oerlikon’un Çin başkanı Wang Jun ve uzaktan bağlanan CEO Georg Stausberg, kongre katılımcılarını, mevcut pandemi gibi zorlu zamanlarda bile Oerlikon'un bir yenilik ve teknoloji lideri olarak gösterdiği performansı konusunda birlikte ikna ettiler.

“Green Deal”
Georg Stausberg, sentetik elyaflar için makine ve tesis üretiminde uluslararası pazara güncel bir bakışın yanı sıra, Wang Jun ile bir soru cevap oyununda pandemi sonrası zamanı da belirgin şekilde ele aldı. Sentetik elyaf endüstrisinin geleceğine yönelik zorluklar ve olanaklar ile ilgili soruda şunları söyledi: “Makine ve tesis üreticisi olarak bizi her zaman ileriye götürecek bir şey var: Sürdürülebilir teknolojiler. Hepimiz, daha iyi bir dünya için yenilikçi endüstriyel çözümler için çabalıyoruz. Ve bunlara nasıl ulaşabiliriz? Avrupa'da hepimiz kararlı bir şekilde Avrupa Birliği tarafından duyurulan 'Green Deals' hedeflerini takip etmeli ve 2050 yılına kadar veya mümkünse daha da erken, iklim açısından nötr üretim yapmalıyız." 

Manmade Fibers segmentinin CEO'su buna yönelik uygun teknoloji çözümlerini de hazırlamıştı: “Tüm yenilikçi olanakları ile birlikte dijitalleşme, örneğin yapay zekanın kullanımıyla da, bize bunda yardımcı olabilir ve olacaktır da. Ve son olarak en önemli konulardan biri olarak otomasyon. Otomasyon ile dijital proseslerin iş birliği, sentetik elyaf ve bunların üretim makineleri ve tesislerinin üretimine yönelik daha sürdürülebilir Endüstri 4.0 üretim çözümleri sunacaktır.”

Daha sürdürülebilir üretim yöntemleri
Kombine etkinlik, böylece çok sayıda başka yenilikçi fikirleri de açığa çıkardı. Çinli ve denizaşırı bağlanan konuşmacılar; fonksiyonel tekstiller, organik bazlı elyaflar ve malzemeler, tekstillere yönelik yeni uygulama alanları ve elbette bunların sürdürülebilir üretim yöntemleri ile ilgili en son gelişmeler hakkında konuştular. 
 

Ayrıntılı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin:

André Wissenberg

André Wissenberg

Pazarlama, Kurumsal İletişimler ve Halkla İlişkiler

Geri bildirimde bulunmak mı istiyorsunuz veya sorularınız mı var? Bizimle iletişime geçin!

keyboard_arrow_up