Choose your country / language

hycuTEC, kalite ve ekonomiklik konusunda yeni standartlar belirliyor

Neumünster, 10 Mart 2022 – Neumünster'li tesis üreticisi Oerlikon Nonwoven, Köln'de düzenlenen bu yılki FILTECH'te ilk defa yeni hidroşarj çözümü hycuTEC'i sundu. Dokumasız kumaşların dolumuna yönelik yeni teknoloji ile filtre verimliliğinin %99,99’un üzerine çıkarılması mümkündür. Bu, sonuç olarak meltblown üreticisi için önemli ölçüde malzeme tasarrufu ve daha iyi filtrasyon demektir.

hycuTEC, kalite ve ekonomiklik konusunda yeni standartlar belirliyor
hycuTEC, kalite ve ekonomiklik konusunda yeni standartlar belirliyor

Resim alt yazısı Yeni hycuTEC yöntemi ile tipik filtre medyalarında %99,99’un üzerindeki filtrasyon verimlilikleri kolayca gerçekleştirilebilir.  >> Resmi İndir

Oerlikon Nonwoven, FILTECH’de yeni hidroşarj çözümü ile etkiliyor 

hycuTEC ile, üretim akışına kesintisiz olarak entegre edilebilen, endüstriyel olarak üretilmiş bir hidroşarj çözümü ilk defa pazara sunulacaktır. Bu yenilikçi teknoloji, ayrıca Plug & Produce bileşeni olarak mevcut sistemlere kolayca dahil edilebilir – pazarda ilk.

Yeni kalite seviyesinde filtre medyaları
hycuTEC sayesinde hidroşarj aracılığyla tipik bir FFP2 filtre medyasının basınç kaybı dörtte birin altına düşürülebilir. Hatta 35 Pa'da yaklaşık 35 g/m² tipik filtre medyalarında %99,99’un üzerindeki filtrasyon verimlilikleri kolayca gerçekleştirilebilir. FFP2 maske üretiminden pilot müşterilerde yapılan incelemeler, iyileştirilmiş bir filtrasyon sayesinde %30 malzeme tasarrufuyla kalite artışını onaylıyor. Bu, nihai kullanıcıda belirgin şekilde azaltılmış solunum direnci sayesinde elde edilen konfor kazanımı ile kendini belli ediyor.

Bunun yanı sıra hidroşarj ünitesi sürdürülebilirlik konusunda da puan alıyor. Oerlikon Nonwove satış ve pazarlama müdürü Dr. Ingo Mählmann,“hycuTEC prosesi, diğer hidroşarj konseptlere ile karşılaştırıldığında, kendini belirgin şekilde düşük su ve enerji tüketimi ile geleceğe yönelik teknoloji şeklinde gösteriyor. Bu yöntemle birçok uygulamada ilave bir kurutma prosesinden vazgeçebiliriz. Bu, enerji bakımından birçok fayda sağlıyor.”,diyor. hycuTEC ünitesinin montajı hızlı ve kolaydır, kolayca kumanda edilebiliyor, ayarlanabiliyor ve bakımı yapılabiliyor ve bu sayede son derece kullanıcı dostudur.

Teknolojik kuantum sıçraması
Klasik hidroşarj yöntemlerinde hazır dokunmamış malzeme yüklendiğinde, hycuTEC konsepti her bir filamentin çepeçevre yüklenmesini temel alır. Kontrollü püskürtme ile su sisinden gelen yükü liflere eşit olarak aktarılır. Özel bir katkı maddesi ile her bir fiberin yüzeyindeki yüklerin kalıcı bir şekilde bağlanması sağlanır. Sonuç: yüzey yüklü medyadan yaklaşık 10 kat daha büyük olan etkili bir fiber yüzey alanı ile tüm enine kesit üzerinde düzgün ve kararlı bir şekilde yüklenen bir filtre medyası. Oerlikon Nonwoven’ın bir State-of-the-Art Meltblown sistemine entegrasyon sayesinde üretimin tamamı boyunca eşit bir yüksek ürün kalitesine ulaşılabilir.

Ayrıntılı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin:

Claudia Henkel

Pazarlama, Kurumsal İletişimler ve Halkla İlişkiler
André Wissenberg

André Wissenberg

Pazarlama, Kurumsal İletişimler ve Halkla İlişkiler

Geri bildirimde bulunmak mı istiyorsunuz veya sorularınız mı var? Bizimle iletişime geçin!

keyboard_arrow_up