Choose your country / language

Remscheid, 21 Mayıs 2020 - Ev tekstil ürünleri doğrudan kişisel yaşam ortamını iyileştiren bir etkiye sahiptir. Mobilyalar için hacimli döşemelik kumaşlar, dekoratif kumaşlar, duvar tekstille-ri, perde ve katlamalı perde veya halılar hoş bir his, yumuşaklık ve yüksek estetik ile kişisel yaşam hissiyatınızı destekleyip vurgulayabilir. Yatağı, banyoyu ve masayı çevreleyen yüksek kaliteli tekstiller çoğu zaman olmazsa olmazdır. Ancak otomobil endüstrisinde de yüksek kali-teli iplikler, koltuk kılıfları, iç kaplama ve araç içi döşeme olarak kullanılmaktadır. Çoğu zaman yüksek taleplere karşı dirençli olmak durumundadırlar. İşlenmiş yüksek titreli ipliklerin iplik kalitesi de aynı şekilde yüksek olmalıdır.

Hacimli polyester filament iplikten mamul ev tekstil ürünleri

Başlık:
Yüksek titreli ipliklerin ekonomik üretimi için ideal: WINGS HD ve eAFK Big V'den oluşan Oerlikon Barmag konsepti. >> Resmi İndir

WINGS HD ve eAFK Big V: POY ve DTY işleminde yüksek titreli ürünlerin verimli üretimi

Şimdiye kadar 1200den’e kadar olan DTY iplikleri 784 filamana kadar standart olarak dört adet POY 300d/192f makarada bir DTY makinesinde bir araya getirilirdi. Ancak bu işlemin temel bir dezavantajı vardır: tekstüre makinesinin mevcut sarım pozisyonlarının yarısı kullanılamaz. Makine verimliliği açısından, bu tatmin edici bir durum değildir.

Tam bu noktada Oerlikon Barmag iplik üreticisine son derece verimli bir çözüm sunuyor: Otomatik eAFK Big V çok milli tekstüre makinesi ile kombin edilen WINGS HD sarma üniteli eğirme konsepti şu anda piyasada maksimum makine verimliliğine sahip yüksek kaliteli yüksek titreleri iplikleri üreten tek çözümdür.

WINGS HD - yüksek verimlilik ve işlevsellik
Eğirme konseptinde, WINGS HD 1800 ile 600d/576f’ye kadar (final) 12 POY makarası üretilir. Bunu iplik girişinde, işlem sırasında meydana gelen yüksek iplik çekme kuvvetlerinin şimdiye kadarki sarım işlemindeki alışılagelmiş iplik gerilimlerinin azaltılmasını sağlayan ek bir silindir mümkün kılar. Aynı zamanda yeni geliştirilen emme tertibatı ve iplik kesme tertibatı (Raffhacker) ipliğin takılması veya kopması halinde de toplam 7200 den (final) titreli iplik ve 6912 filament ile güveli bir kullanım sağlar.

Maksimum 1152 filamentli 1200 den DTY ipliği üretimi için Oerlikon Barmag eAFK Big V çok milli makine, tüm sarim pozisyonlarına ve böylelikle tam bir üretim kapasitesine sahiptir. Tek tek eğrilen ipliklerin yüksek toplam titreye katlanması genel olarak iplik kalitesini etkiler. Oerlikon Barmag konseptinde mümkün mertebe yüksek titreler katlanarak bunun önüne geçilir.

eAFK Big V çoklu mil –üretken ve iplik koruyucu
eAFK Big V çok milli tekstüre makinesi, iki bireysel friksiyon sıralı kanıtlanmış eAFK çoklu mil konseptine dayanır. Tek iplik başına maks. 600 den yüksek tekli titreler daha güçlü silindir motorları, daha güçlü bir friksiyon ünitesi ve 2,5 m uzunluğunda bir ısıtıcı ile tekstüre edilebilir. Isıtıcı ile soğutucuyu düz yerleştirerek eşzamanlı çekme/kıvırma işleminde özellikle hassas bir iplik işlemi elde edilir. Bu özellikle en yüksek kalitede hassas mikrofilament iplikler üretmek için önemlidir. Bu çoklu yerleştirme sayesinde yüksek titreli ipliklerin üretiminde, daha sonra 288 pozisyonda sarılan 576 tekstüre istasyonu verimli bir şekilde kullanılabilir. Makine özellikle 900 ile 1200 den arasındaki yüksek titre aralığında çok ekonomiktir. 30 ila 1200 den arasındaki çalışma penceresi, iplik üreticisine maksimum esneklik sunar. EAFK Big V tekstüre konsepti 2018’de piyasaya sürüldü ve performansı ile çok sayıda iplik üreticisini ikna etmiş durumda.

Ayrıntılı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin:

Ute Watermann

Kurumsal İletişimler

Susanne Beyer

Kurumsal İletişimler

Geri bildirimde bulunmak mı istiyorsunuz veya sorularınız mı var? Bizimle iletişime geçin!

keyboard_arrow_up