Choose your country / language

Yüksek hızlı pompalar, karmaşık PUR uygu-lamalarının üstesinden geliyor

Remscheid, 1 Temmuz 2021 - İnşaat endüstrisinde veya otomobil yapımında, spor ve eğlencede veya mobilya imalatında, izolasyon veya yalıtımda poliüretan günlük hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline gelmiştir. Uygulamalar ne kadar çeşitli olursa üretimdeki ilgili süreçler de bir o kadar karmaşıktır. Oerlikon Barmag'ın 28 - 30 Temmuz 2021 tarihleri arasında Şanghay'da düzen-lenen PU China fuarında (Stand 225) tanıtacağı hassas dişli pompaları, kimya endüstrisindeki en zorlu görevler için özel çözümleri, artan verimlilik ve hizmet ömrü ile herkesi etkiliyor.

Yüksek hızlı pompalar, karmaşık PUR uygu-lamalarının üstesinden geliyor

Resim yazısı: Kimyasal uygulamalar için dozaj pompası serisi 0,05 - 200 cm³/dev sevk hacimlerinde mevcuttur. Ek olarak, kısa akış kanalı yolları ile karakterize edilir. >> Resmi İndir

Oerlikon Barmag PU China'da

Her duruma uygun pompa
PUR uygulamalarında, kimya, plastik ve hatta boya ve vernik endüstrisindeki zorlu süreçler, Oerlikon Barmag pompaları tarafından güvenilir bir şekilde gerçekleştirilir. En büyük zorluklardan biri, yetersiz yağlayan maddenin dozlanmasıdır. GM ve GA yapı serileri ve ilgili bileşenleri ile Oerlikon Barmag, ilgili uygulamalar için en uygun ekipmanı sunar. Özellikle yüksek hızlı pompa, sızdırmaz ürün alanı ile kimya endüstrisinin beklentilerini karşılamaktadır.  

Sızdırmaz ürün alanına sahip yüksek hızlı dozaj pompası
Yüksek hızlı dozaj pompası, yetersiz yağlayan ve aşındırıcı maddelerin dozajlanması için özel olarak geliştirilmiştir. Endüstriyel ve kimyasal uygulamalarda pompa alanından sorumlu Satış Temsilcisi Thorsten Wagener, "Yüksek hızlı pompa, agresif asitleri pompalayan kimya endüstrisi için özellikle avantajlıdır" diyor.

Pompanın ana avantajı, sızdırmaz ürün alanıdır. Madde ile temas eden alan bu şekilde dişlilerin etrafındaki alanla sınırlı kalır. Yüksek hızlı pompanın dış, bilyalı yatak noktaları dışarıdan yağlanır ve bu sayede dozlanacak ürünün yetersiz yağlamadan dolayı hasara yol açması engellenir. Bu, pompanın hizmet ömrünü önemli ölçüde uzatır.

Ek olarak, artırılmış hız aralığı (30 - 500 d/dak), daha önce farklı boyutlarda birkaç pompanın kullanılması gereken genişletilmiş bir tahliye aralığına izin verir. Bu, üretim değişikliklerinden tasarruf sağlarken aynı zamanda yedek parça envanterini önemli ölçüde azaltır. 1,4 kg'lik düşük ağırlığı ile kompakt pompa (ø65mm), yalnızca önemli yerden tasarruf sağlamakla kalmaz, aynı zamanda makine üzerinde daha az yük vaat eder.

En zor çalışma koşullarında GM yapı serisi
GM ve GA yapı serisi pompalar, akış hızının düşük titreşimli beslemesi sayesinde hassas dozlama sağlar. Çok kademeli GM pompası, yüksek basınç altında ve en zorlu çalışma koşullarında bile düşük viskoziteli ortamlar (ör. 250 bar, 100 mPas) sağlar. Köşeli tasarımda test edilip onaylanmış GM serisi, birçok dozlama görevi için standart pompadır. Çok kademeli pompanın geliştirilmesiyle GM yapı serisinin kullanım alanı önemli ölçüde genişletilmiştir. Yuvarlak 2 kademeli GM pompası, yüksek basınç teknolojisinde kullanım için özel olarak geliştirilmiştir. Düşük viskoziteli düşük miktarlar pompalamanın özel zorluklarının üstesinden gelir. Pompa, 0,05 ila 20 ccm/devir arasındaki sevk hızlarını kumanda eder ve bu nedenle örneğin PUR kalıplı parçaların, blok köpüğün, soğutma ünitesi izolasyonunun veya sandviç panellerin üretimi için idealdir. 

Daha yüksek viskoziteli ortamlar için GA yapı serisi
İmalat şirketleri, ürünlerini ve süreçlerini daha verimli hale getirme zorluğuyla sürekli olarak karşı karşıya kalmaktadır. Oerlikon Barmag, test edilip onaylanmış GM yapı serisini, yüksek viskoziteli ortamların zorlu sevki için özel olarak geliştirilmiş GA serisi ile tamamlamıştır. GA yapı serisi, 1,25 - 30 cm³/dev (0,6-144 l/s) sevk hacimlerinde mevcuttur. 200 bar'a kadar basınçlar, 1.500 Pas'a kadar viskoziteler ve maksimum 225°C'ye kadar sıcaklıklar için tasarlanmıştır. Oerlikon Barmag, bu pompa serisiyle, yüksek hassaslıkta ve eşit dozlamanın önemli olduğu proses mühendisliği prosesleri için özel çözümler sunar.

Varil pompası - tek bir ünitede sevk ve dozlama
Varil pompasıyla, Oerlikon Barmag'ın pompa uzmanları, yapıştırıcılar, silikonlar ve diğer yüksek viskoziteli malzemeleri varillerden ve diğer büyük kaplardan sevk etmek ve dozlamak için ve 250 bar'a kadar basınçlar için özel olarak tasarlanmış bir pompayı piyasaya sürüyor. En önemliği özelliği, hem yüksek viskoziteli malzemeleri varilden boşaltması, hem de maddenin başka ara duraklar olmadan doğrudan dozlayabilmesidir.

Dişli pompa ve varil takip plakası, plaka kabın dibine kolayca ulaşacak ve böylece yalnızca <%1'lik çok küçük bir kalıntı bırakacak şekilde birbiriyle eşleştirilir. Thorsten Wagener, "Bu şekilde malzeme maliyetleri düşürülüyor ve üretim süreci olumlu bir şekilde etkileniyor," diye özetliyor. Daha önce kepçe pistonu ve dozaj pompalarının gerekli olduğu iki adımda yapılan dozajlama, artık tambur pompası ile tek bir ünitede birleştirilebiliyor.

Ayrıntılı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin:

Ute Watermann

Kurumsal İletişimler
André Wissenberg

André Wissenberg

Pazarlama, Kurumsal İletişimler ve Halkla İlişkiler

Geri bildirimde bulunmak mı istiyorsunuz veya sorularınız mı var? Bizimle iletişime geçin!

keyboard_arrow_up