Choose your country / language

Neumünster, Remscheid, 28 Nisan 2022 – Pandemi nedeniyle birçok kez ertelenen İstanbul'daki ITM, 14-18 Haziran tarihleri arasında 1000'e yakın uluslararası katılımcı ile Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleşecektir. Oerlikon Division Polymer Processing Solutions, Salon 3, Stand 313'teki tekstil servis standında çözümleri ve teknolojileri hakkında bilgi verecek.

Türkiye pazarı için enerji verimli kimyasal elyaf tesisleri

Resim alt yazısı: RoTac³ ile dolanmış düğümler, yüksek üretim hızlarında bile piyasada bulunan diğer dolama ünitelerine göre çok daha eşit şekilde ayarlanabilir. >> Resmi İndir

Oerlikon Polymer Processing Solutions ITM 2022’de varlığını gösterdi

Makine ve tesis üreticilerinin odak noktasında, eriyikten ipliğe, elyaflara ve dokunmamış kumaşlara kadar eksiksiz çözümler bulunmaktadır. Satış Direktörü Oliver Lemke, ülkedeki mevcut ruh halini anlatıyor "Türkiye çok aktif bir pazar". “Müşterilerimiz, şirket içi polikondenzasyon tesisinden tekstüre ipliğe, beraberindeki otomasyona ve ilgili dijital çözümlere kadar her şeyi içeren fabrika projelerine büyük ilgi gösteriyor. Eriyikten ipliğe ve ötesine.” Bu tür konseptlerin rakipsiz avantajı: Tüm proses adımlarının tek bir elden teslim edilmesi, tasarımı üretilen ipliğin yüksek kalitesini garanti eden koordineli bir teknoloji sağlıyor.

Diğer bir bilgi odak noktası da sürdürülebilirlik konusudur. Burada, özellikle suni elyaf ipliklerin üretiminde çok hareket oluyor: Şişelerin geri dönüştürülmesi için mekanik ve kimyasal teknolojiler, ayrıca tekstiller, biyopolimerler, döngüsel ekonomi – tüm bunlar artık uzak geleceğe dair hayaller değil. Oerlikon Barmag Huitong Engineering (OB-HE) ve Barmag Brückner Engineering (BBE) gibi ortaklar ve yan kuruluşlarla Oerlikon Polymer Processing Solutions burada somut kavramlar sunuyor.

BCF teknolojisi: 6800 dtex'i RoTac³ ile birbirine dolamak
Yüksek havlı halılar veya dış mekan kullanımına yönelik halılar şu anda modada ve bu yüksek marjlı ipliklere olan talep gözle görülür şekilde artıyor. Bunun için gerekli olan PP, PET veya PA6'dan yapılmış kalın BCF iplikleri artık RoTac³ ile dolaştırılabilir. Eğirirken, her üç iplik de RoTac³'teki bir dolaşma açıklığından birlikte yönlendirilir ve birbirine dolanır. BCF Satış Direktörü Arnd Luppold RoTac³ ile eğirmenin avantajlarını “BCF iplik üreticileri artık RoTac³'ü 6800 dtex'e kadar olan iplikler için de kullanabilirler. Sadece basınçlı hava tüketimindeki enerji tasarrufundan ve önemli ölçüde daha düzgün düğümlerden faydalanmakla kalmaz, üreticiler de piyasa taleplerine daha esnek tepki verebilir ve böylece ürün portföylerini genişletebilirler," diye açıklıyor.

RoTac³ ile dolanmış düğümler, yüksek üretim hızlarında bile piyasada bulunan diğer dolama ünitelerine göre çok daha eşit şekilde ayarlanabilir. Sık sık meydana gelen başarısız dolamalar geçmişte kaldı. Bu, daha iyi iplik kalitesi sağlar ve sonraki işlemler üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir. Sonuç: Halının gözle görülür şekilde daha düzgün bir görünümü. Ayrıca, iplik tipine bağlı olarak basınçlı hava tüketimi %50'ye kadar azaltılır.

3'ü 1 arada katlama paketi, isteğe bağlı olarak RoTac³'lü BCF sistemleri S+ ve BCF S8 için mevcuttur ve ayrıca istek üzerine sonradan donatılabilir.

Ayrıntılı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin:

Claudia Henkel

Pazarlama, Kurumsal İletişimler ve Halkla İlişkiler
André Wissenberg

André Wissenberg

Pazarlama, Kurumsal İletişimler ve Halkla İlişkiler

Geri bildirimde bulunmak mı istiyorsunuz veya sorularınız mı var? Bizimle iletişime geçin!

keyboard_arrow_up