Choose your country / language

Domotex 2020: Manmade Fibers segmenti 0,5 ile 30 dpf arası çözümler sunuyor

Neumünster, 16 Ocak 2020- Piyasa lideri Oerlikon Neumag, artık poliamid 6 prosesi için de mevcut olan, yeni Color Pop Compacting (CPC-T) ünitesine sahip BCF S8 halı iplik sistemi ile müşterilerinin ilgisini çekmeyi başardı. 10-13 Ocak 2020’te Hannover’de gerçekleşen Domotex 2020’de sunulan çö-züm, birçok ziyaretçiden büyük ilgi gördü.

Domotex 2020: Manmade Fibers segmenti 0,5 ile 30 dpf arası çözümler sunuyor
Domotex 2020: Manmade Fibers segmenti 0,5 ile 30 dpf arası çözümler sunuyor

Başlık: BCF S8 renk ayrımlarına yeni standartlar getiriyor.

CPC-T’ye sahip BCF S8 halı dünyasını ikna ediyor

Çok renkli halı trendinin ardından BCF S8 renk ayrımına istinaden yeni standartları belirliyor. Geçen yıl Barselona ITMA’da üç renkli çözüm olarak sunulan sistem, ‘melanj’dan ‘kesin olarak ayrılmış renkler’e kadar uzanan her şeyi mümkün kılıyor. Sistem, halı ipliği üreticilerine farklı ürünler de sunabilmek için daha esnek renk karışımı değişkenleri de vadediyor. Bu prosesteki çekirdek bileşen olan Color Pop Compacting (CPC-T) ünitesi, üç renkten elde edilen 200.000’den fazla renk tonu sunuyor. Patent başvurusu yapılmış olan yenilik, polipropilen ve polyester polimerlerin yanı sıra poliamid 6 prosesi için de mevcut.

Polyester, polyesterlerin geri dönüştürülmesi ve ince titreler mod
Birçok müşteriyle yapılan görüşmelerin sonunda, Oerlikon Neumag Satış Departmanı Başkanı Martin Ra-demacher, ABD dışında da halı sektöründe polyester trendinin belirgin şekilde arttığını belirtti. Sürdürülebi-lir çözümler aranıyor:  Martin Rademacher bunu, “Gittikçe daha fazla müşterimiz geri dönüştürülmüş pol-yesterleri işleyebilen tesisler talep ediyor,” şeklinde açıkladı.

Manmade Fibers segmenti 0,5 dpf ve yüksek filaman sayısı arasında ince tekli filaman titreleri gerektiren polyester uygulamaları için Oerlikon Barmag’ın ek bir çözümünü de sundu: POY ve tekstürizasyon prosesi baz alınarak BCF’ye benzer özellikte kabarık, yumuşak polyester filamanlı iplikler üretiliyor. Proseslerin çekirdek bileşenleri POY ekipmanı [take-up unit] WINGS HD ile yeni tekstüre makinesi eAFK Big-V’dir.

Modernize etme ve orijinal parçalara büyük talep
Domotex sırasında Müşteri Hizmetleri alanında tamamlanan siparişler, stabil bir büküm prosesi için çekir-dek ve mikro bileşenlerin ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. Oerlikon Neumag Servis Satış Direktörü Niels Herrmann sevinerek “Sonuç olarak, altı basamaklı (Euro) tutarlardaki orijinal parça, servis ve moder-nizasyon siparişlerini garantiledik,” diye belirtti. “Müşterilerimiz kalite açısından oldukça bilinçli. Yüksek kaliteli ipliklerin ve verimli bir üretimin sistemin optimum koşullarda olmasına bağlı olduğunu biliyorlar. Hassas şekilde ayarlanmış orijinal parçaların ve özel güncellemelerin yanı sıra servislerimiz ve eğitimleri-miz, optimum üretim koşullarının elde edilmesini sağlıyor.” Aynı zamanda tesis ve sistem faaliyetlerinde de satış başarıları elde edildi: Halı ipliği ve filaman tesisleri alanındaki piyasa lideri BCF ve DTY tesisleri için beş sipariş almış bulunuyor.

Ayrıntılı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin:

Claudia Henkel

Pazarlama, Kurumsal İletişimler ve Halkla İlişkiler
André Wissenberg

André Wissenberg

Pazarlama, Kurumsal İletişimler ve Halkla İlişkiler

Geri bildirimde bulunmak mı istiyorsunuz veya sorularınız mı var? Bizimle iletişime geçin!

keyboard_arrow_up