Choose your country / language

Nonwoven dünyası için müşteri ve pazar odaklı sistem çözümleri

Neumünster, 10 Şubat 2022 – Oerlikon Nonwoven, 28-31 Mart tarihleri arasında Miami'de düzen-lenen bu yılki IDEA'da, Salon B, Stand 4111'de tüm ürün portföyünü sergileyecek. Şirket, sürdürülebilirlik, kalite ve verimlilik odaklı müşteri ve pazar odaklı sistem çözümleri sunmaktadır. Oer-likon Nonwoven Satış Müdürü Dr. Ingo Mählmann'ın performans vaadine istinaden: "Müşterilerimizin başarılı ürünlerinin oluştuğu malzemeleri sürdürülebilir bir şekilde üreten tesisler, makineler ve bileşenler üretmeyi seviyoruz."

Nonwoven dünyası için müşteri ve pazar odaklı sistem çözümleri
Nonwoven dünyası için müşteri ve pazar odaklı sistem çözümleri

Resim alt yazısı 1: Patentli fantom teknolojisi ekolojik, performans ve maliyet avantajlarına sahiptir.
Resim alt yazısı 2: Oerlikon Nonwoven çift çubuklu Meltblown tertibatı- burada ortamların elektrostatik yüklenmesi için entegre ecuTEC+ ile. >> Resmi İndir

Oerlikon Nonwoven, Miami'deki IDEA'da portföyünü sunuyor

Fantom teknolojisi Nonwoven prosesinde devrim yaratıyor
Oerlikon Nonwoven, fantom platformu ile  hamur ve polimer elyaflardan farklı ıslak mendiller üretmek için yenilikçi bir koform teknolojisi sunuyor. Burada, spunmelt ve airlaid prosesleri, çıkış ​​malzemelerinin özellikleri ideal bir şekilde birleştirilecek şekilde bütünleşir. Malzeme karışımı, %90'a kadar selüloz liflerinden oluşabilir. Alternatif olarak, pamuk veya sentetik lifler de eklenebilir.

Patentli fantom teknolojisi, klasik spunlace (su jeti ile sıkıştırılmış dağınık yün) gibi önceki işlemlere kıyasla ekolojik, performans ve maliyet avantajlarına sahiptir. Sürdürülebilir proses, enerji verimliliği ve su tüketiminin yanı sıra kullanıcı dostu olma açısından özellikle iyi puanlar alıyor. Su jeti ile sıkıştırmadan vazgeçilmesiyle ardından malzemenin kurutulmasına gerek kalmıyor. Yumuşaklık, sıkılık, kir emme ve sıvı emme gibi ürün parametreleri optimum şekilde ayarlanabilir. Phantom teknolojisi, hem esnek hem de emici yapıların yanı sıra yoğun dokulu malzemelerin üretilmesini sağlar.

Sürdürülebilir spunbondlar için Airlaid teknolojisi
Spunbond üretimi için ham madde olarak hamur veya selüloz lifleri, şu anda sürdürülebilirlik ve çevresel uyumluluk açısından neredeyse rakipsizdir. Oerlikon Nonwoven'ın airlaid prosesi, çok çeşitli uygulamalar arasında bu ham maddenin yüksek kaliteli ürünlere dönüştürmesi için ideal çözümdür. Ekonomik açıdan çekici üretim hızları ve tesis üretim miktarları ile yüksek kaliteli, hafif airlaid spunbond üretimi günümüzde talep görmektedir. Bu alanda, Oerlikon Nonwoven'ın patentli şekillendirme süreci, homojen elyaf yerleşimi ve düşük temel ağırlıklı spunbond'da bile yüksek düzeyde eşitlik için standartları belirliyor. Ayrıca hamur, kısa ve uzun lifli doğal ve sentetik lifler (20 mm'ye kadar) ve tozlar gibi çok çeşitli ham maddelerin homojen bir şekilde karıştırılmasının yanı sıra gerekli ürün özelliklerini ayarlamak için termal ve kimyasal ağ bağlama işlemleri çok çeşitli mekanik malzemelerin kullanımı ve kombinasyonunu sağlar.

Oerlikon Nonwoven'ın airlaid teknolojisi, ürüne bir kağıt hamuru katmanı eklemek için tipik spunlace tesislerini genişletmek için de idealdir. Bu, örneğin, uygun maliyetli ve biyolojik olarak parçalanabilen bir ham madde ile mendillerin su emiciliğini artırır.

QSR: Hijyen ve medikal pazarı için çekici spunmelt sistemleri
Hijyen ve medikal dokusuz kumaş üretimi için, QSR (Quality Sized Right) teknolojisi, bu çeşitli spunbond ve meltblown kompozitlerin (SSMMS, SMMS, SSS vs.) küresel olarak kabul edilmiş standartlara göre üretilmesi için finansal açıdan cazip bir çözüm sunar. Oerlikon Nonwoven, yoğun iş birliği ve ortaklıklar, birbirine yakın kalite güvence önlemleri ve teknoloji ortaklarıyla yoğun alışveriş yoluyla bu tesis türünü benzersiz özelliklerle özel olarak donatabilir. Böylece, örneğin üreticilerin daha yüksek hacimli, yumuşaklık veya müşteriye özel gofraj desenleri gibi özel dokusuz kumaş özellikleri ile pazarlarında kendilerini farklılaştırmalarına olanak sağlar.

Filtrasyon Neumünster’den lider yetkinlikler
Filtrasyon, izolasyon ve sorpsiyon uygulamaları için benzersiz ve son derece talepkar keçeler, Oerlikon Nonwoven'ın Meltblown teknolojisi sayesinde kolay ve verimli bir şekilde üretilebilir. Filtre ortamını ve membranları üretmek için kullanılan polimerler, uygulama alanları kadar çeşitlidir. Ürün yelpazesi, klasik poliolefinlerden (PP, PE) PET, PLA, PBT ve PA'ya, PPS ve TPU gibi özel plastiklere kadar uzanır. Tüm bunlar ve diğer ham maddeler, Oerlikon Nonwoven Meltblown yöntemi ile güvenli bir şekilde işlenebilir.

Oerlikon Nonwoven tarafından geliştirilen ecuTEC+ yükleme ünitesi ile hava geçirgenliğini düşürmeden Meltblown ortamın filtrasyon performansını artırmak için filtre ortamı elektrostatik olarak çok verimli bir şekilde yüklenebilir. Yüksek esnekliği, onu şu anda piyasadaki diğer konseptlerden ayırıyor. Kullanıcı, çok sayıda olası varyasyon arasından özgürce seçim yapabilir ve böylece filtre uygulaması için en uygun yükleme yoğunluğunu ayarlayabilir. Ancak, ecuTEC, Oerlikon Nonwoven'ın filtre ortamının performansını ve ürün çeşitliliğini daha da artıran yeni yükleme ve donanım sistemleri çağının sadece başlangıcıdır.

Geniş spunbond portföyü - her zaman uygun çözüm
Teknik keçeler için, Oerlikon Nonwoven'ın tertibatları, aynı zamanda düşük enerji tüketiminde yüksek üretim kapasiteleri ve verimler vaat ediyor. Böylece, örneğin temel ağırlıkları 400 g/m2'ye ve filament titreleri 9 dtex'e kadar olan polipropilen veya polyesterden yapılan jeotekstiller verimli bir şekilde üretilebilir. Oerlikon Nonwoven ayrıca çatı altlıkları için dokusuz kumaş taşıyıcıların (PP veya PET spunbond) ve bitümlü su yalıtım membranları için bitüm çatı kaplama alt tabakalarının (iğneli PET spunbond) üretimi için özel spunbond yöntemleri sunmaktadır.

Bunun haricinde, eğirme keçeler filtrasyon uygulamalarında da gün geçtikçe önem kazanıyor - hem filtre ortamı için bir taşıyıcı hem de filtre ortamının kendisi olarak. Esnek bir dokusuz kumaş yapısı sayesinde, çeşitli işlevlerin uygulanması için müşteriye özel gereksinimler gerçekleştirilebiliyor. Özellikle, Oerlikon Nonwoven'ın iki bileşenli eğirme yöntemi alanındaki uzun yıllara dayanan deneyimi, tamamen yeni keçenin tasarlanmasını ve böylece tek bir malzemede çeşitli işlevlerin yerine getirilmesini mümkün kılıyor. Biko eğirme yöntemi ile farklı kombine edilmiş elyaf kesitler ve aynı zamanda bir veya farklı polimerlerden farklı elyaflar aynı anda tek bir tertibat üzerinde üretilebilir. Ürün yelpazesi, klasik çekirdek kılıf ve yan yana biko filamentlerden başlayarak bölünebilir elyaflara ve karışık elyaflara kadar devam ediyor.

Ayrıntılı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin:

Claudia Henkel

Pazarlama, Kurumsal İletişimler ve Halkla İlişkiler
André Wissenberg

André Wissenberg

Pazarlama, Kurumsal İletişimler ve Halkla İlişkiler

Geri bildirimde bulunmak mı istiyorsunuz veya sorularınız mı var? Bizimle iletişime geçin!

keyboard_arrow_up