Choose your country / language

Remscheid, 13 Ağustos 2020 – Şimdiye kadarki en büyük katyonik boyalı iplik üretim tesisi yaklaşık bir yıldır Çin’de başarılı bir şekilde üretim yapıyor. Günlük 600 ton POY filamanlı iplik üretim kapasiteli tesis işletmeciyi tek hamle ile fırlatıyor: Ünlü Çinli iplik üreticisi, yüksek kali-teli ürünleri ile Çin’de %30 pazar payı elde etti.

Katyonik boyalı iplikler piyasaya sürülüyor
Katyonik boyalı iplikler piyasaya sürülüyor

Başlık: Katyonik boyalı ürünler son derece parlak ve canlı renkleriyle dikkat çekiyor.  >> Picture download

Enerji tasarruflu iplik üretimi

Eriğe eklenen bir katkı maddesi boyanın daha kolay ve daha iyi emilmesini sağlıyor, böylece bu özel iplik türü boyama işlemi sırasında daha az su tüketiyor ve çevreyi daha az etkiliyor. Polimerin (kimyasal) modifikasyonu yoluyla, elyaf veya filaman, boyama işlemi sırasında daha düşük sıcaklıklarda eşit parlaklıkta boyama sonuçları elde ediliyor. Optik olarak ürün, son derece parlak ve canlı renkleriyle dikkat çekiyor. Son derece düşük enerji tüketimi ve önemli ölçüde azaltılmış CO2 emisyonu ile mükemmel işleme özellikleri sayesinde bu sürdürülebilir ürün yüksek verimlilik sağlıyor.

Doğrudan eğirme prosedürünün yüksek kapasitesi ve uygun üretim maliyetleri ipliğin yeniden işlenmesi için, şimdiye kadarki küçük iplikhanelerdeki mevcut üretime nazaran çok daha çekici kılıyor. Böylelikle katyonik boyalı iplikler için yeni geniş bir uygulama penceresi açılıyor.

Uluslararası iplik üreticileri, 30 yıldır Remscheid’in çözüm sunan makine ve tesislerinde POY ve FDY prosesinde bu tür iplikler üretiyor.

Ayrıntılı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin:

Susanne Beyer

Kurumsal İletişimler
André Wissenberg

André Wissenberg

Pazarlama, Kurumsal İletişimler ve Halkla İlişkiler

Geri bildirimde bulunmak mı istiyorsunuz veya sorularınız mı var? Bizimle iletişime geçin!

keyboard_arrow_up