Choose your country / language

Neumünster, 2 Nisan 2020 - Önde gelen Asyalı bir sentetik elyaf ve polimer üreticisi, Oerlikon Nonwoven'ın Meltblown sistemine yatırım yaptı. Yeni imzalanan sözleşme, başta koruyucu maskeler gibi tıbbi ürünler olmak üzere filtreler için kullanılan dokumasız kumaşların üretimi için, nominal kapasitesi yıllık 1200 ton dokumasız kumaşa varan 2 manifold sistemi içeriyor. Ticari üretim başlangıcı 2020 yılının dördüncü çeyreği için planlandı.

Büyük Oerlikon Nonwoven Meltblown tesisi As-ya'ya satıldı

Başlık: Oerlikon Nonwoven'ın Meltblown dokumasız kumaş sistemleri, filtre uygulamaları ve tıbbi ürünler için yüksek kaliteli madde üretiminde gerekli kalite şartlarını karşılıyor. >> Resmi İndir

Meltblown sistemlerine olan artan talep nedeniyle Oerlikon Nonwoven teslim süresini azalttı

2 manifold sisteminin çalışma genişliği 1,6 metre olup Oerlikon Nonwoven'ın yeni patentli elektroşarj birimiyle donatılmıştır. Oerlikon Nonwoven Meltblown teknolojisi, pazarda plastik elyaflardan yüksek süzme özelliğine sahip filtre ürünlerinin üretimi için teknolojik açıdan yüksek verimi ve çok düşük basınç kayıplarındaki elektrostatik yük ile bağlantısı ile bilinir.  Filtre dokumasız kumaşlarının elektrostatik yüklenmesi sayesinde, EPA ve HEPA filtre sınıfları ile N95 koruyucu maskeleri ve FFP2 ve FFP3 sınıfları için gerekli taleplere uyan zorlu filtre maddeleri üretilebilir.

Tıbbi uygulamalara uygun filtrelerde kullanılan dokumasız kumaşlara olan talep, dünya çapındaki Sars-CoV-2 (Coronavirüs) salgını nedeniyle ve bunun tüm üreticiler açısından bir zorluk çıkarmasıyla aşırı derecede artmıştır. Oerlikon Nonwoven Satış & Pazarlama Başkan Yardımcısı Dr. Ingo Mählmann mevcut durumu, "Şu anda dünyanın her yerinden sistem konseptlerimizde karşıladığımız talepler alıyoruz," şeklinde açıkladı. "Tedarik durumunu iyileştirmek için önceliğimizi Meltblown sistemlerinin teslim süresini azaltmak olarak belirledik, bu şekilde müşteriler siparişlerini daha hızlı ve çok daha kısa vadede teslim alabilecek." 2020 yılının ikinci çeyreğinde önde gelen Batı Avrupalı bir dokumasız kumaş üreticisinde Meltblown sistemi işletime alınacak ve dokumasız kumaşlar yalnızca koruyucu maskelerin üretiminde kullanılacak.

Koruyucu maskelerin yerel tedarikindeki acil durum nedeniyle Oerlikon Nonwoven kendi laboratuvar sistemlerinde yüklü filtre maddeleri üretiyor ve bunlar küçük yerel işletme ve şirketlere koruyucu maske üretimi için teslim ediliyor. Oerlikon Nonwoven Müdürü Rainer Straub "Başta Neumünster sahamız çevresine olmak üzere, bu salgınla mücadeleye katkıda bulunabildiğimiz için mutluyuz," diye belirtti.

Ayrıntılı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin:

Claudia Henkel

Pazarlama, Kurumsal İletişimler ve Halkla İlişkiler
André Wissenberg

André Wissenberg

Pazarlama, Kurumsal İletişimler ve Halkla İlişkiler

Geri bildirimde bulunmak mı istiyorsunuz veya sorularınız mı var? Bizimle iletişime geçin!

keyboard_arrow_up