Choose your country / language

Neumünster, 30 Nisan 2020 - Almanya’daki kritik altyapının desteklenmesi çerçevesinde, Oerlikon Mart ayının sonunda Neumünster laboratuvar tesisini dokumasız kumaş üretilecek şekilde dönüştürmeye başlamıştı. Bu şekilde öncelikle küçük ölçekli işletme ve firmalar koruyucu maskelerin üretiminde desteklendi. Pilot tesisteki laboratuvar normalde yalnızca araştırma ve geliştirme amaçlı çalışmalar ve müşteri denemeleri için kullanılıyordu. Laboratuvar devamlı işletim için tasarlanmamıştı. Ancak Oerlikon Nonwoven laboratuvarda devamlı işletimi sağlamak için yatırımlarını artırdı. Bu şekilde her ay bir milyondan fazla koruyucu maske elde etmek için gerekli materyal üretilebilecek.

Bir milyondan fazla koruyucu maske için materyal

Başlık: Oerlikon Nonwoven Meltblown teknolojisi, pazarda plastik elyaflardan yüksek süzme özelliğine sahip filtre ürünlerinin üretimi için teknolojik açıdan yüksek verimi ile bilinir. >> Resmi İndir

Oerlikon Nonwoven Mayıs ayından itibaren dokumasız kumaş üretimi için laboratuvar kapasitesini artırıyor

Oerlikon Nonwoven Operasyon Başkanı Andreas Frisch, “Corona krizinin başlangıcından beri 500'den fazla talep aldık ve başarıyla bunlara karşılık veriyoruz. Açıkçası başta böyle bir yoğunluk beklememiştik. Ancak talep gördük ve hızlı bir şekilde buna uyum sağladık,” şeklinde açıkladı. Bu sırada laboratuvardaki ham maddeler tükendi. Yeni materyal siparişi Paskalya'dan önce verildi ve teslim süresi yaklaşık 3 haftaydı. Bu nedenle üretim Mayıs ayında devam edecek ve büyük oranda genişletilecek.

Laboratuvarda şu anda tekrardan bir milyondan fazla yüksek kaliteli dokumasız kumaştan koruyucu maske/solunum maskesi elde etmek için dokumasız kumaş üretiliyor. Andreas Frisch "Maskeleri kendimiz üretmeyeceğiz. Uygun ortak şirketler ve dokumasız kumaşa ihtiyacı olan özel kişiler bulduk," şeklinde açıkladı.

Sipariş artışı
Ayrıca Oerlikon Nonwoven meltblown teknolojisi makine ve sistemlerinin üretimini de artırdı. Almanya, Avrupa ve dünya genelinden gelen talep şirketin sipariş alım oranını kısa zamanda büyük oranda artırdı. Oerlikon Nonwoven Başkanı Rainer Straub, "Bu sırada milyonlarca sipariş tamamladık. Teslimat süremizi maksimuma uyarladık ve hedeflediğimiz şekilde dokumasız kumaş sistemlerini sonbahardan itibaren teslim edeceğiz," diye belirtti. 2020 yılının ikinci çeyreğinde, Batı Avrupa'nın önde gelen dokumasız kumaş üreticilerinden birinde ilk meltblown sistemi devreye alınacak ve burada özellikle solunum maskeleri için dokumasız kumaşlar üretilecek.

Solunum maskeleri için dokumasız kumaş üretiminde de kullanılabilen Oerlikon Nonwoven meltblown teknolojisi, pazarda plastik elyaflardan yüksek süzme özelliğine sahip filtre ürünlerinin üretimi için teknolojik açıdan yüksek verimi ile biliniyor. Avrupa'daki mevcut solunum maskelerinin büyük kısmı Oerlikon Nonwoven tesislerinde üretiliyor.

Ayrıntılı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin:

Claudia Henkel

Pazarlama, Kurumsal İletişimler ve Halkla İlişkiler
André Wissenberg

André Wissenberg

Pazarlama, Kurumsal İletişimler ve Halkla İlişkiler

Geri bildirimde bulunmak mı istiyorsunuz veya sorularınız mı var? Bizimle iletişime geçin!

keyboard_arrow_up