Choose your country / language

Nisan 2021’de Oerlikon Nonwoven’in Meltblown teknolojisi ile Avustralya’da tıbbi maske üretimi başlıyor

İlk Oerlikon Nonwoven Meltblown Teknoloji Tesisi Avustralya’ya satıldı

Nisan 2021’de Oerlikon Nonwoven’in Meltblown teknolojisi ile Avustralya’da tıbbi maske üretimi başlıyor

In times of Corona: Online contract signing between Oerlikon Nonwoven and OZ Health Plus for the new order of an Oerlikon Nonwoven meltblown line for Australia.

Nisan 2021’de Oerlikon Nonwoven’in Meltblown teknolojisi ile Avustralya’da tıbbi maske üretimi başlıyor

Oerlikon Nonwoven meltblown technology is recognized in the market as the technically most efficient method for producing high-efficiency filter media from synthetic fibers.

Neumünster/Almanya, Brisbane/Queensland /Avustralya, 7 Temmuz 2020 – Queensland’lı OZ Health Plus şirketi, Avustralya’nın ilk, tıbbi maske üretiminde kullanılacak olan, dokusuz kumaş üretim tesisini inşa edecek. OZ Health Plus, Queensland’da eğrilebilir dokusuz kumaş ve Meltblown malzemesi üretmek için, İsviçreli teknoloji şirketi Oerlikon’un dokusuz kumaş üretim tesisini satın aldı. Gelecekte üretilecek olan malzeme, şu anda yılda yaklaşık 500 milyon tıbbi ve endüstriyel maske üreten Avustralyalı koruyucu maske üreticileri için oldukça önemlidir. Malzeme şu anda denizaşırı ülkelerden ithal ediliyor. Avustralya’nın COVID-19 pandemisi sırasında bu malzemelere erişimi büyük ölçüde engellenmiş gibi görünüyor.

Merkezi Almanya’da bulunan Oerlikon Nonwoven ticaret birimi, dokumasız kumaşları bundan böyle yerine üretecek olan özel makinelerin teslimatı için tüm yasal ve ticari çerçeve koşullarını oluşturdu. Aynı makineler, neredeyse tüm Avrupa’da tıbbi yüz maskeleri için üretilen dokumasız kumaşların üretiminde kullanılmaktadır. Oerlikon Nonwoven’ın dünyanın önde gelen Meltblown teknolojisine sahip tesis önümüzdeki yılın Nisan ayında teslim edilecek ve 2021’in sonlarında ikinci bir genişletme aşaması planlanmaktadır.

Oerlikon Nonwoven tesisi, yılda yaklaşık 500 milyon maske ve diğer tıbbi ve tıbbi olmayan ürünler, filtrasyon ürünleri, hijyen ürünleri, antiseptik temizleme mendilleri v.b ürünler için Maltblown malzemesi üretebilir. Oerlikon Nonwoven başkanı Rainer Straub: "Oerlikon Nonwoven Meltblown teknolojimizi ilk defa Avustralya’ya teslim etmekten dolayı gururluyuz. Kısa teslim süresi nedeniyle, Avustralya halkına ve güvenli ve yüksek kaliteli koruyucu maske tedarikine en kısa sürede katkıda bulunabilmeyi umuyoruz." dedi.

Queenslandlı şirket Avustralya’nın tek kritik maske malzemesi üretimi için üretim tesisini garanti altına alıyor

OZ Health Plus’un müdürü Darren Fooks: "Avustralya polipropilen hammaddesine ulaşabiliyor, ancak bu hammadeyi özel dokusuz kumaş ve Meltblown malzemesine dönüştürecek tesisimiz yok. Bu malzemeler yerel maske üretimi için gereklidir. Oerlikon Nonwoven tesisine sahip Avustralya merkezli fabrika, maske yapımı ve diğer birçok ürün için ihtiyacımız olan malzemeleri üreterek Avustralya’nın üretim zincirindeki boşluğu dolduracak – böylece Avustralya’nın koruyucu maske tedarik zinciri binlerce kilometrelerden onlarca kilometrelere kısaltacak." diyor.

"Malzeme numunelerini analiz ettikten sonra Oerlikon Nonwoven için kararımızı verdik. Oerlikon Manmade Fibers segmentinin ticaret biriminin yüksek kaliteli makine ve sistemler tedarik etmesi söz konusu dahi değildi." şeklinde ekliyor Darren Fooks.

OZ Health Plus’ın yeni tesisi 15.000 m² üretim alanı üzerine kurulacak. Projenin ikinci aşaması tamamlandıktan sonra burada yaklaşık 100 tam zamanlı çalışan istihdam edilecek. OZ Health Plus, proje için Queensland’ın yerel yatırımcıları ve şu anki hükmet ile birlikte çalışıyor ve bu "hayati önlemin" getirilmesini oldukça önemsiyor.

Lider Meltblown teknolojisi

Koruyucu maskeler için dokumasız kumaş üretiminde de kullanılan Oerlikon Nonwoven’ın Meltblown teknolojisi, piyasada plastik liflerden üretilen yüksek oranda ayrılabilir filtre maddeleri üretimi için teknik olarak en verimli yöntem kabul edilmektedir. Avrupa’da bugüne kadar mevcut koruyucu maske kapasiteleri büyük oranda Oerlikon Nonwoven tesislerinde üretilmektedir.

Ayrıntılı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin:

André Wissenberg

André Wissenberg

Pazarlama, Kurumsal İletişimler ve Halkla İlişkiler

Geri bildirimde bulunmak mı istiyorsunuz veya sorularınız mı var? Bizimle iletişime geçin!

keyboard_arrow_up