Choose your country / language

Oerlikon Polymer Processing Solutions Division bölümü önde gelen teknolojik konumu, gelecek için şimdiden hazır geliştirmeler ve yakın iş ortaklıklarına büyük değer veren kurumsal bir kültüre dayanmaktadır.

The leading technological position of the Oerlikon Polymer Processing Solutions Division is based on a corporate culture that places great value on futureready developments and close partnerships.

Sustainability for Life | Oerlikon

Mükemmeliyet, inovasyon, dürüstlük ve ekip çalışması, işine bağlı personelimizin buna göre değerlendirilmekten mutlulu duyduğu günlük operasyonları nitelendirmektedir.

Oerlikon Manmade Fibers Segmenti, tüm dünyada tekstil makineleri sektöründe yaklaşık 100 yıldır biriken teknolojik tekstil prosesleri ve uygulamaları alanında engin deneyimlerden elde edilen en iyi mesleki bilgi birikimi ile eş anlamlıdır. Oerlikon Manmade Fibers Segmenti tarafından geliştirilen ürünler ve teknolojiler müşterilere hizmet etmekte ve onların pazarda uzun soluklu bir başarı yakalamasını sağlamaktadır. Müşterilerimiz ve iş ortaklarımızla birlikte şirketimiz, geleceğe odaklı uygulamalar geliştirmeye ve yeni pazarların kapılarını aralamaya, fikirleri gerçeğe dönüştürmeye ve çığır açan proses çözümleri geliştirmeye devam edecektir.

Enerji üretimi, uzun vadeli çevresel etkilere neden olmakta ve kullanımı, üretim maliyetlerini her geçen gün artırmaktadır.

Tekstil üretimindeki ilgili her proseste mühendislik açısından mükemmeliyet ve deneyim, hem paradan tasarruf sağlayan, hem de çevreyi koruyan makineler geliştirmemize yardımcı olmaktadır.

Yeni milenyumun ilk yıllarına döndüğümüzde Oerlikon Manmade Fibers, enerji tüketiminin azaltılmasının tekstil üreticileri için giderek daha önemli hâle gelen bir argüman olduğunu görmüştür.

Yeni bileşenlerin, makinelerin ve sistemlerin geliştirilmesinde bu nedenle tüketilen enerjinin en verimli şekilde kullanılmasına özellikle dikkat edilmiştir. Tekstil üretiminde enerji tüketimini azaltma potansiyeli, tüm tekstil katma değer zincirinde, hemen hemen bir kurulumun tüm parçalarında bulunabilir. Bu potansiyel mühendislerimiz tarafından ortaya çıkarılmış ve araştırma ve geliştirme çalışmalarında sistematik olarak kullanılmıştır ve kullanılmaya devam etmektedir.

Elde edilen bilginin mantık çerçevesinde uygulamaya geçirilmesi sayesinde Oerlikon Manmade Fibers makineleri kullanılarak ilgili üretim proseslerinde şimdiden %50’ye varan enerji tasarrufları sağlamak mümkündür.

Hedefimiz tüm paydaşlarımız için kârlı, sürdürülebilir büyümedir ve şirketimiz bu nedenle geleceği güvenceye almaya katkı sağlamaktadır. Performans, kalite, sürdürülebilirlik ve tutku, her geçen gün geleceğin getirdiği zorluklara göğüs germemizi sağlayan faktörlerdir. E-tasarruf felsefemizi sürekli olarak genişleterek yüksek kaliteli yenilikçi endüstriyel çözümler vasıtasıyla değeri sürekli olarak artırıyoruz.

2004 yılından bu yana Oerlikon Manmade Fibers segmentinin tüm inovasyonları, dört e-tasarruf unsuru göz önünde tutularak geliştirilmiştir.

Kurumsal Sosyal Sorumluluk bağlamında aşağıda yer alan 17 Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine gönülden bağlıyız:

Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri
keyboard_arrow_up