Choose your country / language

Polyester, naylon ve polipropilen üretimine yönelik Oerlikon Manmade Fibers Segmenti Endüstri 4.0 çözümleri, üretim ortamının dijitalleştirilmesine ve bu yolla üretilen veri akışının akıllı bir şekilde işlenmesine dayanıyor. Gelecekte bu segment müşterilere güçlü, esnek ve her şeyden önemlisi güvenli bir IT altyapısı sunacak. "Kutudaki veri merkezi" ilk kez Berlin, Almanya’daki OpenStack Zirvesinde uzmanlardan oluşan geniş bir kitleye sunuldu. Bu kompakt veri merkezi, güvenli bir özel bulut ortamında sanal olarak hesaplama yapmaya olanak sağlayan açık kaynak işletim sistemi OpenStack üzerinde çalışıyor.

Geleceğin tekstil endüstrisi için yeni, güçlü, esnek ve güvenli IT altyapısı.

Geleceğin tekstil endüstrisi için yeni, güçlü, esnek ve güvenli IT altyapısı.

Veri merkezinin dışı olağanüstü görünüyor. Kutu, sunucu rafı, ağ bileşenleri, güvenilirlik için bataryalar, izleme sensörleri ve bunlara benzer bir kaç özellik gibi standart donanıma sahip. Ama asıl önemli olan iç değerler. Açık kaynak yazılımı OpenStack, pek çok hizmetten oluşuyor ve büyük bir hesaplama, depolama ve ağ kaynakları havuzunun esnek, ölçeklenebilir ve özel bir bulutta sanallaştırılmasına izin veriyor. Bu, iki temel avantaj sağlıyor: Bir taraftan sanal ortamda çalışma maliyetleri düşürmekle birlikte şu anda ve gelecekte IT yapılandırmasının yapılandırılmasını, uyarlanmasını ve genişletilmesini kolaylaştırıyor. Diğer taraftan özel bir bulut World Wide Web’den uzaktta güvenli, son derece güçlü bir şekilde şifrelenmiş veri bağlantıları sağladığından yüksek veri koruması için uzun süredir dilenen dilekler yerine getiriliyor.

Oerlikon Manmade Fibers Segmentinde İş Zekası ve Veri Deposu uzmanı Mario Arcidiacono, "Bir kişinin kendi dört duvarı içinde bir bulutun işlevsel çeşitliliği, işletme ve donanım - müşterilerimiz bu avantajları hemen fark etti", diyor. Bu IT mimarisi aynı zamanda durma süresi olmadan altyapı yönetimini garanti ediyor, sistem ve virüs koruması her zaman otomatik olarak güncelleniyor. Diğer bir önemli avantajı, değişen gereksinimlere uyarlanabilen donanım ve yazılımın ölçeklenebilirliği.

OpenStack Zirvesi: Vietnamlı iplik üreticisi, proje örneğini sunuyor

Bu kozlar ve proje örneği sayesinde Grup segmenti, Kasım ayının ortasında kendinden emin bir şekilde gerçek anlamda uzmanlardan oluşan bir kitlenin önüne çıktı. Berlin’de binlerce profesyonelin buluştuğu bu yılki OpenStack Zirvesi’nde Oerlikon Manmade Fibers Segmentinin CEO’su Georg Stausberg, çok sayıda tanınmış spor malzemesi üreticisine tedarik sağlayan Century Synthetic Fibre Corporation’daki müşteri müşteri kurulumunu sundu. Vietnamlı yüksek kalite iplik üreticisi yalnızca yeni veri merkezini değil, aynı zamanda prototip aşamasındaki yenilikçi, yeni bir gösterge panosu çözümünün yanı sıra Oerlikon Manmade Fibers’in yeni “Ortak Hizmet Platformu (CSP)” bağlantısını kullanıyor. Burada dijital gösterge paneli, iplik fabrikasında vardiya değişiklikleri sırasında çalışan iletişimini desteklerken çalışma sürecine hızlı ve pratik yöntemler getiriyor.

Pano, mevcut üretim prosesindeki önemli rakamları ve çalışma parametrelerini merkezi olarak görüntülüyor. Birbirini izleyen vardiyalardaki çalışanlar buna artık buna göre planlanmış bir ayakta toplantıda birkaç dakika içinde söz konusu çalışma için önemli proses ve kalite bilgileri ile olası talimatları birbiriyle paylaşabiliyor. Oerlikon Manmade Fibers Segmenti, IT mimarisi ekibinde Kıdemli Yönetici olan Joerg Gross şunu garanti ediyor, "Müşteri için bu, proseslerin hemen iyileştirilmesi ve çalışanlarının verimliliğini ve kalitesini önemli oranda artırabileceği anlamına geliyor”.

Hâlihazırda pazarda başarılı bir şekilde uygulanmakta olan Tesis Operasyon Merkezi (POC) için yeni IT tabanı

Hâlihazırda pazarda başarılı bir şekilde uygulanmakta olan Tesis Operasyon Merkezi (POC) için yeni IT tabanı

Oerlikon Manmade Fibers Segmenti’nin "Ortak Hizmet Platformu”na (CSP) sabit bağlantı, bu tür çözümlerde öncü bir rol oynuyor. Bu, hizmetlerin ve yazılım güncellemelerinin sorunsuz, hızlı ve otomatik bir şekilde sağlanmasına olanak veriyor. Bu şekilde hizmet uygulamaları, prosesleri güvenceye almak ve iyileştirmek için toplanan verileri talimatlara veya otomatik komutlara dönüştürüyor. Örneğin proses izleme için Tesis Operasyon Merkezi (POC) gibi yönetim çözümlerinin güvenli bir şekilde kullanılabilirliği artırılırken olası hatalar son derece hızlı bir şekilde düzeltilebiliyor. Birkaç hafta önce Şanghay, Çin’de düzenlenen ITMA ASIA + CITME 2018’te ilk kez görücüye çıkan yeni dijital çözüm AIM4DTY (AIM = Yapay Zekayla Üretim), bu şekilde de uygulanabiliyor. AIM4DTY makine öğrenimi yöntemlerini kullanıyor, tekstürizasyondaki hataların olası nedenlerini belirliyor ve üretim sırasında kalitenin iyileştirilmesine yardımcı oluyor.

ITMA Barcelona 2019 Lansmanı

ITMA Barcelona 2019 Lansmanı

Oerlikon Manmade Fibers Segmenti, talep üzerine bu tür uzaktan destek hizmetleri sunuyor. Veriler bu nedenle sadece müşterinin onayıyla “Ortak Hizmet Platformu”na (CSP) aktarılacaktır. Buna ek olarak tüm veriler yeni Avrupa Genel Veri Koruma Yönetmeliği (GVKY) ve diğer tüm uluslararası veri koruma standartlarına uygun şekilde işlenir. Bu bağlamda Oerlikon Manmade Fibers Segmenti, veri merkezinde derecelenmiş veya müşteriye özel çözümler sunmayı planlıyor: tam hizmetten, kendi operasyonları için müşteri eğitimi sağlamaya kadar. Birkaç pilot müşteri ile ilk tecrübeden sonra segment, önümüzdeki yıl bu teklifini piyasaya sürmeyi ve Barcelona, İspanya’da düzenlenen ITMA 2019’da tekstil endüstrisine resmi olarak sunmayı planlıyor.

Geri bildirimde bulunmak mı istiyorsunuz veya sorularınız mı var? Bizimle iletişime geçin!

keyboard_arrow_up