Choose your country / language

Alt kuruluşumuz Oerlikon Barmag Huitong Engineering’in (OBHE) verimli ve son teknoloji ürünü kesintisiz polikondanzasyon tesisleri, farklı monomerlerin polimerlere transfer edildiği bir kimyasal reaksiyon kullanarak homojen bir eriyik üretmektedir.

Tüm proses zinciri üzerinde tam kontrol

Bu proses sırasında su gibi yan ürünler üretilir. Bunun gibi son teknoloji ürünü eriyikler, elyaf sınıfı ve şişe sınıfı polyester için üretilen yüksek kalite ipliğin temelini oluşturmaktadır.
Kurum içi polikondanzasyon sisteminin avantajları açıkça görülmektedir: harici tanecik üreticilerine ve polimer kalitesini doğrudan etkileyen ham madde pazarındaki kısa süreli fiyat dalgalanmalarına olan bağımlılığın ortadan kalkmasını yanı sıra hepsinden önemlisi, daha fazla kâr potansiyeli sunan ilave bir katma değer olmasıdır.

PAN Esaslı Yüksek Performanslı Karbon Elyaf

OBHE, yeni malzemeler, yeni tenolojiler ve yeni ekipmanlar konusunda temel araştırma yapmaya ve mühendislik teknolojilerinin geliştirilmesine bağlıdır. Kararlı bir şekilde HT300 ve HT700 karbon elyaf üretimi yapabilen eksiksiz bir yüksek performanslı karbon elyaf seti başarılı bir şekilde piyasaya sürülmüştür.

Yılda 5.000 tona ulaşabilen üretim kapasitesi ile akrilonitril esaslı öncü karbon elyaf teknolojisi sağlayabilmektedir.

Bu teknoloji yeşil solvent ortamı olarak adlandırılan dimetil sülfoksitten üretilmiş yuvarlak elyafın tek adımda üretimi esasına dayalıdır.

Solvent olarak DMSO’nun kullanıldığı solüsyon polimerizasyonu ve tek safhalı kuru-yaş spin sistemi benimsenmiştir.

Mevcut teknik uygulamalar ve PAN esaslı önemli yüksek performanslı karbon elyaf teknolojileri, bazı geliştirmelere ve yeniliklere sahiptir.

Geri bildirimde bulunmak mı istiyorsunuz veya sorularınız mı var? Bizimle iletişime geçin!

keyboard_arrow_up