Choose your country / language

Silindir çıkartma işleminden sonraki ikinci adım, ara depoya veya bazı uygulamalarda doğrudan ambalajlama sistemine taşımadır. Oerlikon Barmag otomasyon çözümü, bu işlevselliğe ulaşmak için iki farklı temel konsept kullanır.

BRS

Test edilmiş (AC) otomasyon çözümü Bobbin Railway System (BRS) yardımıyla otomatik havai taşıma.

Silindir ray sistemi, modern bir kimyasal elyaf fabrikasındaki tipik ihtiyaçlara özel olarak uyarlanmış bir monoray teleferik sistemidir. (Genel olarak Oerlikon Barmag takım çıkartıcı sistemleri ile kombinasyon halinde kullanılır).

AGV

AGV

Diğer bir alternatif, zemine bağlı sürücüsüz taşıma sistemleridir, FTS (ing. Automatic Guided Vehicles, AGV). FTS sistemi kombine edilmiş bir çıkartma ve taşıma fonksiyonuna sahiptir. 

FTS sistemleri, oda yüksekliği düşük olan tesislerde personel için güvenli bir şekilde havai alanda asılı bir taşıma sistemi kurmak mümkün olmadığında avantajlıdır. Bu konsept, herhangi bir sabit ray veya ray sisteminden bağımsız olduğu için, azami seviyede esneklik sunar ve bu nedenle tesislerin kademeli olarak genişletilmesi için de idealdir.

Kalite Kontrol

Görsel kontrol istasyonunda çevrimiçi bobin kontrolü Tüm veriler çevrimiçi olarak kurulumun ana sunucusuna aktarılır.

Bu sayede kalite dalgalanmaları durumunda üretim alanına anında geri bildirim sinyali gönderilebilmektedir.

Bobin Tartısı

Tartma hücrelerinin otomatik kalibrasyonu da dahil olmak üzere tam otomatik bobin tartısı ile bir bobin çıkarma istasyonundaki her bobinin ağırlığı kesin bir şekilde belirlenir. Bu kesin veriler, geçici olarak atlama yapan filamentleri tespit etmek amacıyla çapraz kontrol yapılmasına izin verir.

Önemli özellikleri

  • Entegre kontrol ve laboratuvar
  • Veri ve kalite yönetimi için tek platform
  • Hatasız veri ve ürün takibi

Geri bildirimde bulunmak mı istiyorsunuz veya sorularınız mı var? Bizimle iletişime geçin!

keyboard_arrow_up