Choose your country / language

Tüm dünyada 4 milyon tondan fazla kurulu üretim kapasitesi ile başka söze gerek yok.

Her talep için doğru çözüm

Oerlikon Neumag kesik elyaf tesisi, en yüksek ürün kalitesi ve mutlak güvenilirliği simgeliyor.

2 Safhalı Kesik Elyaf Balyaları Tesis Çözümleri
2 Safhalı Kesik Elyaf Balyaları Tesis Çözümleri
2 Safhalı Kesik Elyaf Balyaları Tesis Çözümleri

Emtia ve uzmanlık alanları

Oerlikon Neumag´ın iki safhalı kesik elyaf tesisleri, minimum işletme maliyeti ile en yüksek kalite gereksinimlerini karşılayacak şekilde tasarlanmıştır. Günde 300 t üretim kapasitesine sahip en büyük tesisler, yüksek kalite PET koton türü elyaflar için mutlak kararlı koşullar altında yüksek üretim verimliliğini garanti eder.

Bunun yanı sıra Oerlikon Neumag hijyen veya tıbbi ürünler, jeotekstiller ya da beton takviyeleri gibi çok çeşitli uygulamalar için PET, PP, PA veya bikomponent dışında çok farklı özelliklere sahip kesik elyaf üretimine uygun iki safhalı hatlar sunmaktadır.

Oerlikon Neumag’ın emtia elyafları için günde 300 ton kapasiteli kesik elyaf tesisinin sağladığı büyük rekabet avantajı, ağırlıklı olarak yeni büyük ölçekli tesisin enerji verimliliğine güvenen daha küçük tesislere kıyasla ton başına çok daha yüksek karlılık demektir.

Oerlikon Neumag teknolojisi, elyafları doğrudan spin prosesinde renklendirme olanağı ile ek bir avantaj sağlıyor. Büyük tesisler her zaman bir polikondanzasyon tesisine bağlı olduğundan elyaflar, işlenene kadar renklendirilemez. Ancak yan akışlı ekstrüzyon sayesinde boya granülü, doğrudan spin prosesinde karıştırılabilmektedir. Bu, örneğin, siyah elyafların doğrudan üretilebileceği anlamına gelmektedir. Artık sonradan renklendirilmesi gerekmez.

Ancak iki safhalı proseste yalnızca emtia elyafları değil, aynı zamanda bikomponent elyafları da üretilir. Bu noktada Oerlikon Neumag, örneğin kendinden kıvrımlı elyaflar, elyaf bağlama, süper mikro elyaflar ve içi boş elyaflar için çözümler sunuyor. Nemünster’li tesis üreticisi, bu alanda uzun yıllara dayanan deneyime sahip. Bikomponent elyaflar için ilk kesik elyaf tesisi, 1995 yılında hizmete alındı.

Koton türü ve bikomponent elyaflara ek olarak başka özel elyaflar da iki safhalı proseste optimum şekilde üretilebilmektedir

  • Hijyen uygulamalarına yönelik dokunmamış kumaşlar için PP elyaflar
  • Beton takviyeleri için PP kısa kesim elyaflar
  • Yalıtım ve dolgu malzemeleri için PET içi boş elyaflar
  • Jeotekstiller ve diğer iğne ile işlenmiş keçeler için PLA elyaflar
  • Konfeksiyon ürünleri iyin PLA elyaflar

Sağlayacağınız avantajlar

  • Ton elyaf başına daha yüksek kârlılık
  • Günde 300 tona vara kapasite imkanı
  • Dtex aralığı: 0,9 - 70 dtex
  • Çeşitli elyaf tipleri: kılıf/damar, yan yana, denizde ada, trilobal, portakal tipi
  • Çeşitli polimer kombinasyonları: PET/coPET, PET/rPET, PET/PA6, PP/PE, PA6/PE ve daha fazlası

Geri bildirimde bulunmak mı istiyorsunuz veya sorularınız mı var? Bizimle iletişime geçin!

keyboard_arrow_up