Choose your country / language

Yapay elyaf ortaya çıktığından bu yana doğal elyaf benzeri bir özelliğe sahip düzgün, sentetik filament üretilmeye çalışılmaktadır.

Oerlikon Barmag tekstüre makineleri

Tekstüre, POY besleme ipliğini DTY’ye ve daha sonra cazip ve benzersiz bir ürüne dönüştüren bir finiş adımıdır.

Konfeksiyon, ev tekstilleri, otomotiv – Oerlikon Barmag makinelerinde üretilen tekstüre ipliklerin sayısız uygulama alanı vardır. Dolayısıyla kullanılan ipliklerle ilgili talepler de özel oluyor.

Tekstürizasyon sırasında önceden yönlendirilmiş iplik (POY), sürtünme yoluyla kalıcı olarak kıvrılır. Bunun sonucunda esneklik ve ısı tutma özellikleri iyileştirilir, iplik hoş bir doku kazanır ve aynı zamanda ısı iletimi azaltılır.

eAFK HQ, yüksek teknoloji emtia pazarında geniş denye aralığı ile (30 - 300 den) dünyanın en verimli otomatik bobin çıkarma özelliğine sahip DTY makinesidir.

eAFK HQ – Dünyanın en verimli DTY makinesi

Küçük alanda yüksek verimlilik

Otomatik eAFK HQ DTY makinesi ile Oerlikon Barmag, dünyanın en verimli tekstüre makinesini sunuyor. Ayrıca yeni eAFK HQ, yerden mükemmel bir şekilde tasarruf sağlayan tasarımı sayesinde de dikkat çekiyor. Bununla, müşteriler ürünlerini, DTY pazarında pozisyon başına en az yer ihtiyacına sahip bir makinede tekstüre etme olanağına sahip olacak. Aynı zamanda, rakiplerin tekstürizasyon makinelerine göre verimlilik açısından %50 oranında bir artıştan da faydalanacaklar.

eAFK HQ, her biri 48 pozisyona sahip 12 bölüm içerecek şekilde tanımlandı. eAFK makinesine kıyasla sarma ünitesindeki ilave bir dördüncü seviye ve uzatılmış kesitler, makine kapasitesini 576 pozisyona çıkartıyor; bu, bir dünya rekoru! Bütün bunlar, aynı zamanda önemli ölçüde azaltılmış bir enerji tüketimiyle sunuluyor. Kompakt blok ısıtıcı, yayılan ısı kaybını azaltarak enerji maliyetlerini düşürüyor.

En yüksek seviyede hassasiyet ve daha narin iplik taşıma özelliğine sahip ATT travers sistemi, optimize otomatik bobin çıkarma işlevi ile birlikte mükemmel paket yapımıyla eş zamanlı olarak olağanüstü bobin çıkarma verimliliğini garanti ediyor. Mükemmel paket yapımı, tekstil değer zincirinde daha sorunsuz işleme olanağı sağlıyor. Geniş proses penceresi ve dayanıklı makine tasarımı ile bir araya gelen yüksek verimlilik, eAFK HQ’yü iplik üreticileri için kârlı bir yatırım hâline getiriyor.

Geri bildirimde bulunmak mı istiyorsunuz veya sorularınız mı var? Bizimle iletişime geçin!

keyboard_arrow_up