Choose your country / language

DTY üretimi için çözümler

Yapay elyaf ortaya çıktığından bu yana doğal elyaf benzeri bir özelliğe sahip düzgün, sentetik filament üretilmeye çalışılmaktadır.

Oerlikon Barmag tekstüre makineleri

Tekstüre, POY besleme ipliğini DTY’ye ve daha sonra cazip ve benzersiz bir ürüne dönüştüren bir finiş adımıdır.

Konfeksiyon, ev tekstilleri, otomotiv – Oerlikon Barmag makinelerinde üretilen tekstüre ipliklerin sayısız uygulama alanı vardır. Dolayısıyla kullanılan ipliklerle ilgili talepler de özel oluyor.

Tekstürizasyon sırasında önceden yönlendirilmiş iplik (POY), sürtünme yoluyla kalıcı olarak kıvrılır. Bunun sonucunda esneklik ve ısı tutma özellikleri iyileştirilir, iplik hoş bir doku kazanır ve aynı zamanda ısı iletimi azaltılır.

eFK, en son galet besleme teknolojisi ve en iyi iplik kalitesinin avantajlarına sahip yüksek verimli bir DTY makinesidir.

Yüksek verimli tekstürizasyon

eFK manüel tekstüre makinesi, ‘Oerlikon Barmag malı’ tekstürizasyonun evrimini sergiliyor: alma sistemi ve pnömatik iplik askı cihazı gibi denenmiş ve test edilmiş çözümler korunmuş ve makine verimliliğini, kârlılığı ve işlemeyi önemli oranda iyileştiren yeni teknolojiler uygulanmıştır.

Çığır açan diğer geliştirmeler, eFK’nın galet teknolojisinde yatmaktadır. Galetler ipliğin tekstürizasyon bölgesinin girişine ve çıkışına taşınmasında milin yerini almaktadır. Üstün iplik kalitesi ve proses kararlılığının yanı sıra aynı zamanda enerji tüketiminde azaltımı garanti ederler.

Model ve seçenek yelpazesi de zorlu (mikro) ipliklerin verimli üretimini mümkün kılmaktadır.

keyboard_arrow_up