Choose your country / language

Yenilikçi Nonwoven Tesis Çözümleri

Geniş bir dokunmamış kumaş teknolojileri yelpazesine sahip bir mühendislik şirketi olan Oerlikon Nonwoven, neredeyse her tür dokunmamış kumaş ürünü için bağımsız makineler ve anahtar teslim üretim hatları sağlıyor.

En zorlu talepler için sürdürülebilir çözümler

Oerlikon Nonwoven Meltblown, Coform Phantom, Spunmelt, Spunbond ve Airlaid için esnek, yüksek performanslı teknolojiler sunuyor.

Spunbond Tesis Çözümleri

Kapsamlı spunbond portföyü - daima uygun çözüm

Oerlikon Nonwoven'ın sistemleri, teknik kumaşlar için düşük enerji tüketiminde yüksek üretim kapasiteleri ve verim vaat ediyor.

Böylece, örneğin alan ağırlıkları azami 400 g/m2 kadar olan polyester veya polipropilenden jeotekstil ürünleri ve 9 dtex’ kadar filaman titresi verimli bir şekilde üretilir. Ayrıca Oerlikon Nonwoven, çatı membranları için kumaş taşıyıcıların (Underlayment) (PP- veya PET eğrilmiş dokusuz kumaş) ve bitüm yalıtım membranları için (iğnelenmiş PET eğrilmiş dokusuz kumaş) bitüm çatı kaplama malzemelerinin üretimi için de özel eğrilmiş kumaş yöntemleri sunar.

Bunun haricinde eğrilmiş dokumasız kumaş maddeler, filtrasyon uygulamalarında gittikçe daha fazla önem kazanır. Esnek bir dokumasız kumaş sayesinde çeşitli fonksiyonlar için müşteriye özel talepler gerçekleştirilebilir. Özellikle Oerlikon Nonwoven‘ın, çift bileşenli eğirme yöntemi alanında uzun yıllara dayanan deneyimi, tamamen yeni dokumasız kumaş yapılarının ve böylece bir malzemedeki çeşitli fonksiyonların yerine getirilmesini mümkün kılar. Biko eğirme yöntemi ile aynı anda farklı kombine elyaf kesitleri ve aynı zamanda bir veya farklı polimerlerden farklı elyaflar üretilebilir. Ürün yelpazesi klasik çekirdek kılıfından ve Side-by-Side (yan yana) Biko filamentlerden başlar, bölünebilir liflere ve karışık liflere kadar uzanır.

Ana uygulamalar:

Teknik uygulamalar örneğin Geotekstiller, çatı kaplama membranları, bitüm çatı kaplama yüzeyleri, filtrasyon uygulamaları

Geri bildirimde bulunmak mı istiyorsunuz veya sorularınız mı var? Bizimle iletişime geçin!

keyboard_arrow_up