Choose your country / language

Geniş bir dokunmamış kumaş teknolojileri yelpazesine sahip bir mühendislik şirketi olan Oerlikon Nonwoven, neredeyse her tür dokunmamış kumaş ürünü için bağımsız makineler ve anahtar teslim üretim hatları sağlıyor.

En zorlu talepler için sürdürülebilir çözümler

Oerlikon Nonwoven Meltblown, Coform Phantom, Spunmelt, Spunbond ve Airlaid için esnek, yüksek performanslı teknolojiler sunuyor.

Coform Phantom Tesis Çözümleri

Phantom teknolojisi ile birinci sınıf silme bezleri

Oerlikon Nonwoven, selülöz ve polimer liflerden farklı ıslak mendil üretimi için Phantom teknolojisi ile alternatif bir Coform teknolojisi sunuyor.

Bu sırada Spunmelt ve Airlaid yöntemleri, ana malzemelerin özellikleri ideal olarak birleşecek şekilde kombine edilir. Malzeme karışımı %90’a kadar selüloz elyaflardan oluşabilir. Alternatif olarak pamuk ve sentetik elyaflar eklenebilir.

Phantom teknolojisi, şimdiye kadarki klasik Spunlace (su hüzmesi ile sıkıştırılmış taraklı dokumasız kumaş) gibi yöntemler ile karşılaştırıldığında ekolojik ve ayrıca performans ve maliyet avantajlarına sahiptir. Su huzmesi ile sıkıştırmadan vazgeçilmesi sayesinde, madde işlem ardından kurutulmaz.

Yumuşaklık, mukavemet, kir ve sıvı alımı gibi ilgili ürün parametreleri optimum şekilde ayarlanabilir. Phantom teknolojisi hem esnek ve emici yapıların hem de yoğun bir şekilde tekstüre edilmiş malzemelerin üretimini mümkün kılar.

Ana uygulamalar:

Hijyenik ıslak mendiller, cerrahi mendiller, bayan hijyen ürünleri ve çocuk bezleri için taşıyıcı malzemeler, antibakteriyel mendiller, zor yüzeylerin dezenfekte edilmesi ve endüstriyel amaçlı mendiller.

Geri bildirimde bulunmak mı istiyorsunuz veya sorularınız mı var? Bizimle iletişime geçin!

keyboard_arrow_up