Choose your country / language

Kimyasal Elyaf Endüstrisinde Başarılı Otomasyon

Entegre MFC/MES sistemlerine sahip ileri teknoloji OPC-UA İletişim Platformu ile birlikte kimyasal elyaf endüstrisi için gelişmiş ve kendini kanıtlamış otomatik işleme, ambalajlama, taşıma ve depolama sistemleri sunan Oerlikon Barmag’ın otomasyon çözümleri, kusursuz biçimde entegre bir üretim ve lojistik çözümüne ihtiyacı olan müşterilerimize çok erken aşamada anahtar teslim tesis temin etmeyi garanti etmiştir.

Geleceğin buluştuğu nokta

Oerlikon Barmag’ın otomasyon bölümü Genel Müdürü Rolf Gänz, “Endüstri 4.0 yalnızca pazarlama alanında moda hâline gelmiş bir sözcükten ibaret değildir” diye açıklıyor. “Hava yastıkları için elyafa ihtiyaç duyan bir şirket düşünün. Elyaf üreticisinin bile tam olarak güvenlikle ilgili yapı özelliklerini bilmesi gerekir. Aynı durum, tercihen hava yastığı kumaşı üretmek için kullanılan makinelerin, çözgü leventlerinin üretimi için yanlış iplik paketi seçildiğinde fark edilecek bir şekilde etiketlenen mamul iplik paketleri ile satış kalite kontrolü için de geçerlidir.

Endüstri 4.0 yolunda

Son yollarda filament otomasyonuna yapılan yatırımlarda ana motivasyon, manüel iş gücü bağımlılığından kurtulmak ve bunun sonucunda mamul ürünün kalitesini artırmaktı. Endüstriyel üretimdeki en son eğilim ve geliştirme zincirindeki bir sonraki adım, dışarıyla, örn. müşteriyle, tam çapraz bilgi bağlantısını temsil eden Endüstri 4.0’dır. 

İletişim

Oerlikon Barmag, Oerlikon Neumag & Oerlikon Nonwoven

Genel İletişim

Geri bildirimde bulunmak mı istiyorsunuz veya sorularınız mı var? Bizimle iletişime geçin!

keyboard_arrow_up