Choose your country / language

Kesik Elyaf Tesis Çözümleri

Tüm dünyada 4 milyon tondan fazla kurulu üretim kapasitesi ile başka söze gerek yok.

Her talep için doğru çözüm

Oerlikon Neumag kesik elyaf tesisi, en yüksek ürün kalitesi ve mutlak güvenilirliği simgeliyor.

Ekonomik, esnek ve kompakt, bunlar Oerlikon Neumag’ın kesik elyaf tesisi Staple FORCE S 1100’ü tanımlayan sıfatlar. Orta düzeyde başlangıç yatırımı, modern hâle getirilmiş teknoloji ve günde 15 tona varan kapasitesi ile verimli bir üretimi temsil ediyor. Tesis, küçük ölçekli partiler üreten elyaf üreticileri ve ek proses entegratörleri için tasarlanmıştır.

Ekonomik, esnek ve kompakt

Büyük ölçekli delikli elyaf sistemleri, sadece daha küçük hacimlerde elyaf üretimine uygundur. Bunun nedeni, ham maddelerin ve işletim verilerinin değiştirilmesi amacıyla sistemin sık sık başlatılıp durdurulmasının pahalı aksama süreleri ve yüksek fireyle sonuçlanmasıdır. Buna rağmen örneğin değişen moda renkler ve farklı Dtex aralıklarına sahip delikli elyaf ürünler durumunda küçük parti üretimi talep edilmektedir. Ve yeni elyaf malzemeler başlangıçta küçük hacimlerde test edilmekte ve piyasaya sürülmektedir. Oerlikon Neumag Delikli Elyaf Satış Direktörü, “Bu nedenle hâlihazırda büyük hacimlerden delikli elyaf üreten üreticiler daha küçük ölçekte esnek üretim için ek sistemlerle ilgileniyor” diye bildiriyor.

Talep üzerine elyaflar ve kompakt tasarım

  • Küçük partilerde üretim
  • Hat başına günde 15 t kapasite
  • Esneklik
  • Talep üzerine elyaf üretimi
  • Değişen üretim taleplerine hızlı yanıt
  • PET, PP
  • farklı renkler
  • farklı katkı maddeleri
  • farklı Dtex aralıkları

Staple FORCE S 1100, bu gereksinimleri karşılamakta ve özel bir noktaya dikkat çekmektedir: yenilikçi proses kontrol sistemi. Operatörler, yalnızca beş düğme kullanarak sistemi yürütebilir – ‘durdur’, ‘geri’, ‘ileri’, ‘duraklat’ ve ‘onayla’ düğmesi ile işletim hatalarının gerçek anlamda ortadan kaldırılması garanti edilir. Çeşitli işletim modlarına yönelik parametreler, kolay başlatma için önceden belirlenmiştir. Bunun için operatörün kontrol ünitesini kullanarak bir işletim modundan diğerine geçmesi yeter. Ve üretilen çeşitli elyaflara yönelik proses parametreleri de operatörlerin yeniden giriş yapmadan diledikleri zaman bunlara erişmesine olanak sağlayan bir reçete olarak saklanır. Bunun sonucunda daha doğru bir elyaf kalitesinde yeniden üretim yapılabilir.

Staple FORCE S 1100 tek bir proses adımında ipi eğiren, çeken, kıvıran, kesen ve balyalayan tek safhalı bir tesistir. Burada elyaf çekici, yüksek hızlı bir proseste galetler kullanılarak çekilir. Birbirinin üzerine yerleştirilen bir dizi galet, kendi davlumbazı ile streç bir ikili oluşturur. Bu aynı anda birkaç avantaj sağlar: her ikili, davlumbazı altında kendi sıcaklık bölgesine sahiptir. Bunun için her ikilinin iki galeti arasındaki sıcaklıkta hiçbir düşme olmadan sıcaklıklar daha sabit kalır. Ayrıca başlıklar birer buhar kasası görevi görerek geleneksel proseste elyaf çekme işlemine buhar uygulamak için kullanılan su ve buhar banyolarını ortadan kaldırır. Bunun sonucunda enerji maliyetleri azalır.

Nispeten düşük satın alma maliyetleri ile sisteme yatırım yapanlar, basit sistem hizmete alma özelliğinden istifade eder: modüler, önceden monte edilmiş bileşenler ve entegre, düşük bakım gerektiren HTM (Isı Transfer Ortamı) sistemine sahip bir spin mili hâlinde teslim edilir. Bu, pahalı, çok zaman alan kaynak işlemini ortadan kaldırarak ilgili tüm borulara sahip harici bir kazana artık ihtiyaç olmadığı anlamına gelir. Kurulu Staple FORCE S 1100, 30 metre uzunluğunda, 12 metre genişliğindedir ve günde 15 tona kadar mümkün olan en eşit kalitede sahip delikli elyaf üretir.

Staple FORCE S1100 İletişim

Oerlikon Barmag, Oerlikon Neumag & Oerlikon Nonwoven

Genel İletişim

Geri bildirimde bulunmak mı istiyorsunuz veya sorularınız mı var? Bizimle iletişime geçin!

keyboard_arrow_up