\uf1ad

BALINIT CNIDüz ve yoğunluk şart olduğunda.

×
BALINIT CNI kaplama
Valf için BALINIT CNI kaplama
Piston segmanı için BALINIT CNI kaplama

BALINIT CNI son derece düz püskürtülen Krom Nitrür (CrN) kaplamadır. Son derece sünektir ve yüksek bir oksidasyon direnci vardır. En yüksek kalınlıklarda (50 µm'ye kadar) üretilebilen kaplamadır. Başlıca motor egzoz supapları ve piston segmanları gibi yüksek sıcaklık kayma uygulamaları için kullanılır. Pürüzsüzlüğü, sünekliği ve aşınma direnci BALINIT CNI'yı aynı zamanda tekstil elyaf kılavuzlama elemanları için sert krom plakalamaya da güçlü bir alternatif yapar.

 • Özellikleri

  Özellikleri

  BALINIT CNI
  Kaplama malzemesi CrN
  Kaplama rengi gümüş-gri
  Kaplama kalınlığı HIT[GPa]* 18 +/-3
  Sürtünme katsayısı (kuru) - çelik** ~0.5
  Maks. servis sıcaklığı [°C]**** 700
  Genel not Verilen tüm veriler yaklaşık değerlerdir, uygulamaya, ortama ve test koşullarına bağlıdır.
  *Kaplama kalınlığı HIT[GPa] ISO 14577'ye göre nanoiz ile ölçülmüştür Çoklu katmanlar için farklı katmanların sertliği değişir.
  **Sürtünme katsayısı (kuru) - çelik ASTM G99'a göre bir Çelik bilyayla kuru koşulda diskte bilya etstiyle belirlenmiştir. Alıştırma sırasında verilen değerler aşılabilir.
  ****Maks. servis sıcaklığı [°C] Bunlar alan dışı yaklaşık değerlerdir. Termodinamik yasalarından dolayı uygulamada bir basınç bağımlılığı vardır.
 • Yüklemeler
 • Uygulama

  Önerilen Uygulama

  BALINIT® CNI, kaplamaların yüksek oksidasyon direnci ve bunu 50 um'ya kadar kalınlıklarda üretebilmesi sayesinde egzoz supapları ve piston segmanları gibi yüksek sıcaklıklı uygulamalar için tercih edilen kaplamadır. Bu aynı zamanda pürüzsüzlüğü ve aşınma direnci sayesinde tekstil elyaf kılavuzlama elemanları için de tercih edilen kaplamadır. Üçüncü ana uygulama alanı ise kaplamaların gümüş-gri benzeri rengi ve onun gıda ve biyouyumluluk onayı sayesinde gıda işleme ve ambalajlamadır.

  Bileşen uygulamaları

İletişim