\uf1ad

BALIFOR TOtomotiv endüstrisinde yüksek sıcaklıklı ortamlar için ta-C

×
Otomotiv
Piston Pimleri
Piston Pimi

Bazı uygulamalarda BALINIT® DLC (Elmas Benzeri Karbon) kaplamalar, 350° C'yi aşan çalışma koşulları, aralıklı olarak kuru çalışma bağlamında ve agresif katkılarla (örneğin yüksek
konsantrasyon-MoDTC) uyumlu olmamasından dolayı kendi sınırlarına ulaşabilirler. BALINIT® DLC'nin gereksinimleri karşılayamadığı durumlarda Oerlikon Balzers'ten ta-C kaplama BALIFOR™ T aradığınız çözümdür.

 • Avantajları

  Avantajları

  On yıllar boyunca kaplama teknolojisinde standartları belirleyen Oerlikon Balzers yıllarca yüksek enerjili ark-buharlaşma prosesiyle ta-C kaplamaları sunageldi ve şimdi ise onları ön ve son işlemi de kapsayan tek bir kombine çözümde otomotiv pazarına da sürüyor. Bu “paket” Oerlikon Balzers'in açık bir şekilde özelleştirdiği ve böylece sürekli güvenilir sonuçlar veren özgün Kontrollü Temas Basınç Son İşlem Prosesini içermektedir.

  BALIFOR™ T aşağıdakiler için farklılaştırılan nitelikler sunar:

  • Yüksek sıcaklıklı uygulamaları (basınca bağlı olarak)
  • Uzun süreler boyunca düşük yağlamalı uygulamalar
  • Agresif katkılı ortamlar
 • Özellikleri

  Özellikleri

  BALIFOR T
  Kaplama malzemesi ta-C
  Kaplama rengi siyah
  Kaplama kalınlığı HIT[GPa]* > 40
  Sürtünme katsayısı (kuru) - çelik** 0.1 - 0.2
  Maks. servis sıcaklığı [°C]**** 450
  Tipik kaplama kalınlığı [µm] 1 - 2
  Genel not Verilen tüm veriler yaklaşık değerlerdir, uygulamaya, ortama ve test koşullarına bağlıdır.
  *Kaplama kalınlığı HIT[GPa] ISO 14577'ye göre nanoiz ile ölçülmüştür Çoklu katmanlar için farklı katmanların sertliği değişir.
  **Sürtünme katsayısı (kuru) - çelik ASTM G99'a göre bir Çelik bilyayla kuru koşulda diskte bilya etstiyle belirlenmiştir. Alıştırma sırasında verilen değerler aşılabilir.
  ****Maks. servis sıcaklığı [°C] Bunlar alan dışı yaklaşık değerlerdir. Termodinamik yasalarından dolayı uygulamada bir basınç bağımlılığı vardır.
 • Yüklemeler
 • Performans
İletişim