\uf1ad

Pre silné zahryznutie Ako kvalita, transparentnosť a dôvera poskytujú základ pre dlhodobé vzťahy spoločnosti Bächler Feintech so zákazníkmi

Opora je spojenie medzi zubným implantátom - umelým koreňom zubu – a viditeľnou časťou protézy, ktorá sa nazýva korunka. Pre spoločnosť Bächler Feintech je to však oveľa viac: “celkový balíček dôvery pre pacientov.” To je dôvod, prečo tradičná švajčiarska spoločnosť spolupracuje so spoločnosťou Oerlikon Balzers.


Lucas van der Merwe, generálny riaditeľ spoločnosti Bächlecer Feintech, demonštruje na päťnásobne zväčšenom modeli, ako sa korunka s oporou jednoducho „zaklikne“ do miesta na implantáte. „Nič sa nedeformuje, nie je potrebný žiadny adhézny krém, pacient nemá žiadne obmedzenia a samozrejme nič nie je viditeľné. Pamätáte si ešte tú televíznu reklamu z 80. rokov: „Aby vaše zahryznutie zostalo silné aj v budúcnosti?“ Zaručujem vám, že s ňou budete môcť hrýzť oveľa tvrdšie. A môžete to urobiť najmenej dva miliónkrát.“

Za týmto sľubom a vyjadrenou dôverou je veľké množstvo špičkových technológií, skúseností a vášne - a bezpodmienečná požiadavka na kvalitu. Toto slovo sa skutočne často objavuje  v tejto konverzácii. Predtým, ako Lucas van der Merwe vstúpil do spoločnosti  presnej mechaniky s jej bohatou tradíciou, riadil projekty pre veľké korporácie a fascinovaný predmetom manažérstva kvality (QM) sa zapojil do ďalšieho vzdelávania, aby sa stal vedúcim audítorom QM.
 

„Sme Centrom excelentnosti a strategickým dodávateľom pre našich najväčších zákazníkov, z ktorých väčšina je v medicínskom a stomatologickom odvetví. To znamená, že musíme venovať pozornosť mimoriadne dobrej kvalite procesov a dokumentácii. Kvalita, transparentnosť a dôvera sú základom dlhodobých vzťahov so zákazníkmi. A som hrdý, že tieto veci tiež charakterizujú náš vzťah s našimi zamestnancami, “hovorí.


“Pripravujeme niekoľko veľmi sľubných projektov.
Určite ich zavedieme aj u nášho partnera - Oerlikon Balzers.

Lucas van der Merwe, CEO, Bächler Feintech


Štandardné produkty?
Nie, ďakujeme!

Pre partnerov a dodávateľov spoločnosti Bächler Feintech je latka nastavená vysoko: „V posledných rokoch sme systematicky kontrolovali všetkých našich dodávateľov. Spolupracujeme výlučne s tými, ktorí dokážu dodržať regulačné normy a naše vlastné požiadavky na kvalitu procesu. V niektorých prípadoch to znamenalo, že sme museli hľadať nových partnerov. A v niekoľkých prípadoch sme sa dokonca rozhodli priniesť procesy priamo do našej vlastnej spoločnosti. Je to jediný spôsob, ako zabezpečiť, aby boli dodržané normy.“

Spoločnosť Bächler Feintech  sa v minulosti často obracala na spoločnosť Oerlikon Balzers pre uskutočnenie povlakovania, väčšinou však v menších sériách. „Keď sme začali vyvíjať výrobky pre stomatologický sektor, hľadali sme povlak, ktorý by mohol splniť naše očakávania - nie štandardný produkt. Musím priznať, že najprv sme stavili na nesprávneho koňa. Potom sme sa obrátili na Oerlikon Balzers, v neposlednom rade preto, že sme boli veľmi ohromení ich úrovňou zaangažovania.“ Nová spolupráca priniesla ovocie a zákazníci spoločnosti Bächler Feintech boli nadšení. Van der Merwe poznamenáva: „Naplánovali sme ďalšiu produktovú radu s povlakmi Oerlikon Balzers hneď od začiatku!“

Spoločnosť Bächler Feintech>
 
  • Založená v 1964
  • 150 zamestnancov
  • Certifikáty kvality ISO 9001 a ISO 13485
  • Lokácia: Hölstein, Switzerland
  • Súčasť Klingel Medical Metal Group, Pforzheim (Nemecko)
www.baechlerfeintech.ch

Jemná manipulácia
Sústruženie titánových opôr, ktoré majú veľkosť len niekoľko milimetrov, je presnou mechanikou „par excellence“. Iba niekoľko špeciálne vyškolených zamestnancov v spoločnosti Bächler je schopných to zvládnuť. Tolerancie sú veľmi tesné, rovnako ako intervaly kontrol: Kontroly sa vykonávajú po každých pár kusoch. Pomocou špeciálnej úpravy sa potom povrch opôr ešte vyhladí, takže povlak BALIMED A ešte lepšie priľne. „Nerovnosti by viedli k zvýšenému oderu, a tak sme už nemohli poskytovať celoživotnú záruku,“ vysvetľuje van der Merwe. A manipulácia je rovnako jednoduchá: extrémne jemné vlákna musia byť chránené pred každou formou mechanického namáhania. Preto sú diely pripravené na povrchovú úpravu ihneď po vyčistení.

Po príchode do Oerlikon Balzers  manipulačné zariadenie prevezme nakladanie (alebo po procese nanášania vyloženie): „Naša analýza rizík ukázala, že obvyklá manuálna manipulácia, ktorá sa inak používa, by mohla poškodiť vlákna. Stroj zaisťuje spoľahlivosť a stabilitu procesu, pretože takmer vždy uchopí dielec na rovnakom mieste s rovnakou silou. A v neposlednom rade to funguje bez únavy, “vysvetľuje Florian Schmitt, manažér rozvoja obchodu Medical Europe. Použitý prípravok bol vyvinutý v spolupráci s odborníkmi spoločnosti Bächler Feintech, aby sa zaistilo optimálne povlakovanie opierok. Stanovené čistiace cykly a prebiehajúce testy zaručujú trvalo vysokú kvalitu počas celého procesu povlakovania.


Technológia S3p pre vstup na trh v USA a Japonsku
Obaja partneri čelili osobitnej výzve, keď zákazník spoločnosti Bächler plánoval vstúpiť na americké a japonské trhy, kde boli požiadavky trochu odlišné. Po testovaní špeciálneho zaťaženia vybral tím BALIQ TINOS, povlak založený na technológii S3p Oerlikon Balzers. Kombinuje výhody technológie elektrického oblúka a rozprašovania a poskytuje revolučný hladký a tvrdý povrch.

„Máme veľmi pozitívny výhľad, čo sa týka vývoja medicínskeho a stomatologického odvetvia v nasledujúcich rokoch a očakávame silný rast pre spoločnosť Bächler Feintech. Pripravujeme niekoľko veľmi sľubných projektov. Určite ich zavedieme aj s naším partnerom -spoločnosťou Oerlikon Balzers - a to nielen preto, že kvalita je skutočná, ale taká je aj dôvera a transparentnosť, “hovorí Lucas van der Merwe, ktorý sa pozerá do budúcnosti.


Nové portfólio náterov BALIMED pre medicínske uplatnenie

Požiadavky na kvalitu lekárskych nástrojov sa každý rok zvyšujú a zlepšovanie povrchov pomocou antimikrobiálnych povlakov odolných voči opotrebeniu sa stalo neoddeliteľnou súčasťou moderných zdravotníckych technológií. Okrem týchto mimoriadne vysokých štandardov kvality musia nástroje používané v medicínskom odvetví vyhovovať aj prísnym predpisom o biologickej kompatibilite.

Sedem inovatívnych nových povlakov BALIMED od spoločnosti Oerlikon Balzers, z ktorých každý bol vyvinutý pre špecifické medicínske aplikácie, spĺňa náročné požiadavky súčasného odvetvia lekárskych nástrojov a komponentov. Tieto povlaky ThinFilm s nízkym trením a odolné proti opotrebeniu ponúkajú vyššiu nákladovú efektívnosť a prispievajú k zlepšeniu výsledkov u pacienta vďaka ich biokompatibilným, antimikrobiálnym a chemicky inertným vlastnostiam.

www.oerlikon.com/balzers/balimed

Nové portfólio náterov BALIMED pre medicínske uplatnenie
Kontaktujte nás