\uf1ad

Medicína Zdravá voľba so zdravotníckymi povlakmi PVD

Medicína

Funkcionalizácia povrchov pomocou povlakov PVD sa stala neoddeliteľnou súčasťou modernej medicínskej techniky, pretože povlaky zaisťujú jedinečnú kombináciu extrémnej tvrdosti povrchu, nízkeho koeficientu trenia a antikoróznych vlastností. Zdravotnícky priemysel si okrem nekompromisnej kvality vyžaduje aj súlad s predpismi o biologickej kompatibilite.

Medical

Viac ako 50 rokov vedomostí a odborných znalostí

Naše skúsenosti a znalosti v oblasti vývoja riešení špecifických pre medicínske aplikácie v zdravotníckom priemysle sú založené na dlhoročnej spolupráci s lekármi a univerzitami/univerzitnými klinikami. Povlakové riešenia PVD od spoločnosti Oerlikon Balzers zlepšujú výsledky u pacientov a zvyšujú ekonomickú hodnotu zdravotníckych výrobkov. Prostredníctvom dôsledných postupov dokážeme tieto riešenia nasadiť v globálnom meradle.

Všetky naše povlakovacie centrá sú držiteľmi certifikácie ISO 9001. Naše povlakovacie centrá v Balzers v Lichtenštajnsku; v Brügg vo Švajčiarsku a v Cluses vo Francúzsku sa špecializujú na nanášanie povlakov na zdravotnícke výrobky a sú špeciálne certifikované podľa normy ISO 13485. Všetky naše povlaky BALIMED spĺňajú najvyššie priemyselné štandardy a majú nasledovné špecifické zdravotnícke certifikáty:

Cytotoxita: vymývanie s MEM, 72 hodín (podľa USFDA 21 CFR, časť 58)

Senzibilizácia: maximalizácia, metóda Magnusson-Kigman (podľa ISO 10993)

Podráždenie: vnútrokožná reakcia (podľa ISO 10993)

Kontaktujte nás