\uf1ad

Press releases (04/23/20) Airbus kvalifikuje špičkový systém povrchovej úpravy Oerlikon Balzers pre povlaky komponentov v súlade s nariadením REACH s využitím BALINIT C

Airbus kvalifikuje špičkový systém povrchovej úpravy Oerlikon Balzers pre povlaky komponentov v súlade s nariadením REACH s využitím BALINIT C Balzers, Lichtenštajnsko, 23. apríla 2020 – Spoločnosť Oerlikon Balzers, popredný poskytovateľ povrchových riešení, získala od Airbusu kvalifikáciu pre svoj povlakovací systém RS 50, ktorý využíva najnovšiu technológiu povlakovania uhlíkom. RS 50 sa nachádza vo Ferrières-en-Brie neďaleko Paríža, hlavného výrobného závodu certifikovaného pre letecký priemysel v Oerlikon Balzers. Povlakovací systém bol vybraný a schválený spoločnosťou Airbus na zabezpečenie PVD povlakov vyhovujúcich nariadeniu REACH s využitím BALINIT C.

Povlakovací systém RS 50 je schopný produkovať povlaky BALINIT C podľa špecifikácie Airbusu AIPS 02-04-007. BALINIT C, alternatíva tvrdého chrómovania, ktorá nie je nebezpečná a je v súlade s nariadením REACH, je povlak aplikovaný na letecké komponenty vyrobené z ocele, titánu a rôznych zliatin, ktoré pomáhajú znižovať únavu povrchu, vydržať opotrebenie a vysoké zaťaženie, pričom sú ľahké a vykazujú nízke trenie.

„Sme veľmi radi, že povlakovací systém RS 50 spoločnosti Oerlikon Balzers spĺňa technické a priemyselné požiadavky Airbusu a je kvalifikovaný pre zabezpečenie dodávateľského reťazca pre povlaky PVD vyhovujúce nariadeniu REACH pre letecké povlaky spoločnosti,“ hovorí Toby Middlemiss, manažér segmentu Global Aerospace & Defense v spoločnosti Oerlikon Balzers. „Veľmi si vážime dôveru, ktorú nám spoločnosť Airbus v priebehu rokov prejavuje a budeme v ďalších desaťročiach naďalej ponúkať špičkové služby v oblasti povlakovania založené na najnovších technológiách a zariadeniach na povlakovanie, ako je RS 50.“

Dlhodobé partnerstvo s Airbusom
V roku 2018 spoločnosť Oerlikon Balzers získala štatút kvalifikovaného dodávateľa od spoločnosti Airbus pre svoje dve zákaznícke centrá vo Veľkej Británii a vo Francúzsku pre povlaky substrátu zliatiny medi s použitím BALINIT C (WC/C:H povlak karbidu volfrámu / uhlíka). Oerlikon Balzers úspešne dodáva povrchové povlaky pre Airbus od roku 2012.

Štyri certifikované kompetenčné strediská Nadcap
Zákaznícke centrá spoločnosti Oerlikon Balzers Milton Keynes (Veľká Británia), Ferrière-en-Brie (Francúzsko), Guelph (Kanada) a Niedercorn (Luxembursko) majú všetky akreditáciu Nadcap a poskytujú špičkové riešenia a služby v oblasti povlakovania v leteckom priemysle. Nadcap, národný akreditačný program pre dodávateľov v oblasti letectva a obrany, je celosvetový program globálnej spolupráce ovládaný priemyslom, ktorého cieľom je dosiahnuť nákladovo efektívny konsenzuálny prístup k špeciálnym procesom a produktom a poskytovať neustále zlepšovanie v leteckom priemysle.

Viac informácií o  povlakovacom systéme RS 50 vysokej kvality nájdete na: https://www.oerlikon.com/balzers/sk/sk/portfolio/zariadenia/povlakovaci-system-rs-50-pre-vysoko-zatazene-presne-komponenty/

Spoločnosť Airbus kvalifikovala povlakovací systém RS 50 spoločnosti Oerlikon Balzers pre povlakovanie komponentov, ktoré sú v súlade s nariadením REACH, s použitím BALINIT C.

Spoločnosť Airbus kvalifikovala povlakovací systém RS 50 spoločnosti Oerlikon Balzers pre povlakovanie komponentov, ktoré sú v súlade s nariadením REACH, s použitím BALINIT C.
(Obrázok: Shutterstock).

RS 50 sa nachádza vo Ferrières-en-Brie neďaleko Paríža, hlavného výrobného závodu certifikovaného pre letecký priemysel v Oerlikon Balzers.

RS 50 sa nachádza vo Ferrières-en-Brie neďaleko Paríža, hlavného výrobného závodu certifikovaného pre letecký priemysel v Oerlikon Balzers.

Pre ďalšie informácie prosím kontaktujte:

Alessandra Doëll
Vedúca oddelenia komunikácie Oerlikon Balzers
T +423 388 7500
alessandra.doell@oerlikon.com
www.oerlikon.com/balzers

Späť na prehľad

Kontaktujte nás