Choose your country / language

Metalizacja tworzyw sztucznych z wizualnym efektem chromowania wprowadzona na wyższy poziom.

ePD™ jest skrótem od „embedded PVD for Design parts” (zintegrowane PVD dla elementów dekoracyjnych) i oznacza przyjazną dla środowiska i przyszłościową procedurę powlekania. Gdziekolwiek wymagane są najwyższej klasy powierzchnie metaliczne na elementach z tworzywa sztucznego ePD™ jest czystą alternatywą w stosunku do dzisiejszych elektrolitycznych metod. W procesie nie są wykorzystywane szkodliwe substancje chemiczne, takie jak Cr6+ Proces ePD™ jest przyjazny dla środowiska dzięki niskiemu zużyciu energii i unikaniu odpadów niebezpiecznych. Elementy powlekane ePD™ są w całości zdatne do recyklingu.

Nowy proces opisywany jest jako „zintegrowane PVD dla elementów dekoracyjnych”, ponieważ efekt metalizacji zlokalizowany jest pomiędzy dwoma warstwami lakieru UV. Pierwsza warstwa jest warstwą podkładową, mającą na celu wyrównanie nieregularności powierzchni detalu odlewanego wtryskowo. Na niej umieszczana jest rzeczywista warstwa PVD, przy tworzeniu której wykorzystuje się napylanie magnetronowe w komorze próżniowej, co zapewnia wyjątkowo stabilną powłokę o wysokiej gęstości mikrostrukturalnej, bez pozostawiania szkodliwych jonów. Do ochrony powłoki metalizowanej nakłada się ostateczną powłokę UV (lakier wierzchni), ekstremalnie wytrzymałą, stabilną i szybkoschnącą.

ePD™ jest zgodna z REACH

Najbardziej widocznym ulepszeniem uzyskiwanym dzięki ePD™ jest eliminacja szkodliwych Cr3+ i Cr6+ . W wyniku tego, powłoka jest całkowicie zgodna z REACH zarówno w procesie produkcji, jak i utylizacji. Zgodnie z regulacjami unijnymi elementy powlekane można poddawać recyklingowi.

Opinie lub pytania? Skontaktuj się z nami!

keyboard_arrow_up