Wybierz kraj/język

ePD™ jest skrótem od „embedded PVD for Design parts” (zintegrowane PVD dla elementów dekoracyjnych) i oznacza przyjazną dla środowiska i przyszłościową procedurę powlekania. Gdziekolwiek wymagane są najwyższej klasy powierzchnie metaliczne na elementach z tworzywa sztucznego ePD™ jest czystą alternatywą w stosunku do dzisiejszych elektrolitycznych metod. W procesie nie są wykorzystywane szkodliwe substancje chemiczne, takie jak Cr6+ Proces ePD™ jest przyjazny dla środowiska dzięki niskiemu zużyciu energii i unikaniu odpadów niebezpiecznych. Elementy powlekane ePD™ są w całości zdatne do recyklingu.

Nowy proces opisywany jest jako „zintegrowane PVD dla elementów dekoracyjnych”, ponieważ efekt metalizacji zlokalizowany jest pomiędzy dwoma warstwami lakieru UV. Pierwsza warstwa jest warstwą podkładową, mającą na celu wyrównanie nieregularności powierzchni detalu odlewanego wtryskowo. Na niej umieszczana jest rzeczywista warstwa PVD, przy tworzeniu której wykorzystuje się napylanie magnetronowe w komorze próżniowej, co zapewnia wyjątkowo stabilną powłokę o wysokiej gęstości mikrostrukturalnej, bez pozostawiania szkodliwych jonów. Do ochrony powłoki metalizowanej nakłada się ostateczną powłokę UV (lakier wierzchni), ekstremalnie wytrzymałą, stabilną i szybkoschnącą.

ePD™ jest zgodna z REACH

Najbardziej widocznym ulepszeniem uzyskiwanym dzięki ePD™ jest eliminacja szkodliwych Cr3+ i Cr6+ . W wyniku tego, powłoka jest całkowicie zgodna z REACH zarówno w procesie produkcji, jak i utylizacji. Zgodnie z regulacjami unijnymi elementy powlekane można poddawać recyklingowi.

Zintegrowane rozwiązanie ePD™ zapewnia duże możliwości ekonomicznej technologii do metalizacji plastiku. Zintegrowane rozwiązanie ePD™ składa się z następującej sekwencji procesowej:

  1. Ładowanie i rozładowanie
  2. Czyszczenie
  3. Podkład UV
  4. Metalizacja PVD
  5. Lakier wierzchni UV

Ładowanie i rozładowanie

Ręczne lub automatyczne ładowanie i rozładowanie

Czyszczenie

Czyszczenie CO2

Podkład UV

Nałożenie warstwy podkładu w procesie natryskowym

 
 
 
 
 
 

Metalizacja PVD

Magnetronowe napylanie metalicznych lub metaliczno-ceramicznych powłok cienkowarstwowych PVD

 

Lakier wierzchni UV

Zastosowanie górnej powłoki lakierniczej do ochrony powłoki metalicznej lub metaliczno-ceramicznej PVD.

Opinie lub pytania? Skontaktuj się z nami!

keyboard_arrow_up