Choose your country / language

BALINIT® DURANA to powłoka z kombinacją warstw opartych na AlTiN i TiSiXN, opracowana z myślą o wymagających obróbkach, takich jak obróbka skośnych kół zębatych oraz frezowanie i wiercenie wykańczające.

BALINIT DURANA - The versatile coating for demanding machining
BALINIT DURANA - versatile coating for stick blades
BALINIT DURANA - versatile coating for endmills
BALINIT DURANA - versatile coating for drills
BALINIT DURANA - versatile coating for reamers

Coraz bardziej złożone geometrie obrabianych przedmiotów, nowe materiały i wysokie zapotrzebowanie na dokładność stanowią szczególne wyzwanie dla narzędzi skrawających w nowoczesnej inżynierii mechanicznej. Wysokie naprężenia mechaniczne i termiczne powodują wysokie ścieranie, zwiększone ryzyko odprysku i powstawania pęknięć na narzędziach skrawających, co skraca trwałość eksploacyjną narzędzia i zmniejsza produktywność. Aby sprostać tym wymaganiom obróbki, Oerlikon Balzers opracował wszechstronną powłokę BALINIT® DURANA:

  • Struktura i właściwości powłoki znacznie zmniejszają zużycie ścierne, co przekłada się na wyższą trwałość narzędzia.
  • Połączenie warstw opartych na AlTiN i TiSiXN zapewnia BALINIT® DURANA wysoki stopień plastyczności i doskonałą odporność na zużycie ścierne nawet w ekstremalnych temperaturach eksploatacyjnych, co znacznie zwiększa wydajność podczas wymagających operacji.
BALINIT DURANA
Materiał powłoki AlTiN / TiSiXN
Technologia procesu powlekania Arc
Kolor powłoki brąz
Twardość powłoki [Gpa]* 37 ± 3
Maks. temperatura pracy [°C]**** 1000
Uwagi ogólne Wszystkie dane są wartościami przybliżonymi, zależą od zastosowania, środowiska i warunków badań.
*Twardość powłoki [Gpa] Pomiar metodą nanoodcisków według ISO 14577. W przypadku wielu warstw twardość poszczególnych warstw jest zmienna.
****Maks. temperatura pracy [°C] To wartości przybliżone spoza zakresu. Zgodnie z prawami dynamiki istnieje zależność od ciśnienia w zastosowaniu.

Opinie lub pytania? Skontaktuj się z nami!

keyboard_arrow_up