Choose your country / language

Kamienie milowe historii

Passion for surface solutions: from our beginnings in 1946 until today

1946 - 2021: Od idei do pozycji globalnego lidera technologii.

Przez 75 lat Oerlikon Balzers był synonimem pionierskich osiągnięć i pozycji globalnego lidera technologii w produkcji cienkich warstw. Żyjemy naszą pasją do rozwiązań powierzchniowych, w unikalny sposób łącząc zrównoważony rozwój, innowacyjność, przedsiębiorczość i tradycję. Z korzyścią dla naszych klientów i środowiska – wczoraj, dziś i jutro.

Poznaj 75 lat Oerlikon Balzers

Pierwsza supertwarda powłoka PVD do narzędzi, BALINIT® A, oficjalnie „urodziła się” 1 września 1978 r. Od tego momentu Oerlikon Balzers kroczy niespotykaną drogą sukcesu, wiodącą od pionierstwa w świecie powłok do pozycji lidera rynku.

Oś czasu

Filtr osi czasu

Launch of BALINIT FORMERA / FORMERA PLUS – the coating solution for AHSS forming applications

Otwarcie 5. centrum klienta w Korei Południowej

Oerlikon Balzers otwiera 5. centrum klienta w Południowej Korei, w Gwangju. „Korea to prawdziwa historia sukcesu Oerlikon Balzers. To nowe centrum umożliwi nam zapewnianie jeszcze lepszych i szybciej dostępnych usług dla naszych klientów w zastosowaniach narzędzi formujących / branży AGD i dla naszych klientów z branży motoryzacyjnej w bogatym regionie Gwangju”, mówi Marc Desrayaud, dyrektor działu rozwiązań powierzchniowych w ramach segmentu rozwiązań powierzchniowych Oerlikon.

Rozwój fabryki rozwiązań motoryzacyjnych w Bengaluru, Indie

Nowy budynek rozwiązań motoryzacyjnych trzykrotnie powiększa obecne centrum usług Oerlikon Balzers w południowoindyjskim megapolis. Dzięki tym istotnym inwestycjom w przyszłość i w rynek indyjski, Oerlikon Balzers jest teraz w stanie dostarczać swoim klientom z różnych gałęzi przemysłu lepsze i szybsze usługi oraz rozszerzyć swoją ofertę, skupiając się na rynku motoryzacyjnym, ale również działając na rynku lotniczym, paliwowym, medycznym, tekstylnym i obróbki elementów precyzyjnych.

70 lat innowacyjności

W roku 1946 utworzono „Gerätebau-Anstalt” w Balzers. Prof. Max Auwärter, książę Franciszek Józef II z Liechtensteinu oraz przemysłowiec Emil G. Bührle mieli rewolucyjną ideę opracowania procesów produkcyjnych w obszarze cienkich powłok i konstrukcji wyposażenia wymaganego do ich implementacji. Dzięki temu, po raz pierwszy, procesy i wyposażenie stopiły się w jeden pakiet, oferowany i sprzedawany razem. Ten model biznesowy cieszy się niezwykłym sukcesem od ponad 70 lat.

1 4

Opinie lub pytania? Skontaktuj się z nami!

keyboard_arrow_up