Choose your country / language

Kamienie milowe historii

Passion for surface solutions: from our beginnings in 1946 until today

1946 - 2021: Od idei do pozycji globalnego lidera technologii.

Przez 75 lat Oerlikon Balzers był synonimem pionierskich osiągnięć i pozycji globalnego lidera technologii w produkcji cienkich warstw. Żyjemy naszą pasją do rozwiązań powierzchniowych, w unikalny sposób łącząc zrównoważony rozwój, innowacyjność, przedsiębiorczość i tradycję. Z korzyścią dla naszych klientów i środowiska – wczoraj, dziś i jutro.

Poznaj 75 lat Oerlikon Balzers

Pierwsza supertwarda powłoka PVD do narzędzi, BALINIT® A, oficjalnie „urodziła się” 1 września 1978 r. Od tego momentu Oerlikon Balzers kroczy niespotykaną drogą sukcesu, wiodącą od pionierstwa w świecie powłok do pozycji lidera rynku.

Oś czasu

Filtr osi czasu

Otwarcie pierwszego centrum kompetencji motoryzacyjnych w Europie.

Podczas ceremonii wielkiego otwarcia, w której uczestniczyli liczni goście honorowi i klienci, Oerlikon Balzers otworzył pierwsze europejskie centrum kompetencji dla powłok w sektorze motoryzacyjnym. Nowy zakład w Veľká Ida w pobliżu słowackiego miasta Košice jest częścią ogólnej strategii Oerlikon Balzers dla rynku motoryzacyjnego.

EMO 2015: Oerlikon Balzers przedstawia BALINIT ALTENSA, powłokę PVD do superszybkiej obróbki kół zębatych

Ekstremalne prędkości skrawania, zmaksymalizowana produkcja, znacząco wydłużona trwałość – to wszystko są wyniki przeprowadzanych w praktyce testów powłok BALINIT ALTENSA na bazie AlCrN, opracowanych przez Oerlikon Balzers dla wyznaczenia nowych trendów w motoryzacji i zastosowaniach mechanicznych. Dzięki BALINIT ALTENSA, zaprezentowanej po raz pierwszy na EMO 2015 w Mediolanie/Włochy, producenci samochodów i dostawy już uzyskują wyjątkowe wyniki w szerokim zakresie zastosowań w skrawaniu kół zębatych.

EMO 2015: Oerlikon Balzers prezentuje wysoce produktywny system powlekania INNOVENTA mega

Nowa INNOVENTA mega na nowo określa standardy produktywności. To teraz największy system powlekania w ofercie, uzyskuje ekstremalnie wysokie wyniki z narzędziami, takimi jak frezy czy wiertła: średnie czasy wsadu poniżej pięciu godzin. Może przyjmować detale o wysokości ponad metra i w średnicy walca opisanego - 96 cm. Dzięki dozwolonym obciążeniom do 3000 kg jest idealną platformą do powlekania przestrzennych form lub pił tarczowych. INNOVENTA mega może obsługiwać cały repertuar powłok BALINIT oraz zindywidualizowane powłoki do szerokiego zakresu zastosowań. Szybki rozruch, łatwość w obsłudze i wysoki poziom powtarzalności są jej kolejnymi cechami. Podsumowując INNOVENTA mega idealnie uzupełnia bardziej kompaktowe systemy Balzers INNOVA i INGENIA.

1 3

Opinie lub pytania? Skontaktuj się z nami!

keyboard_arrow_up