\uf1ad

BALINIT C STARPerfektní povlak pro měkčí, nehouževnaté materiály a komponenty vystavené vysokému mechanickému namáhání

×
Povlak s certifikací FDA schválený pro potravinářství.

BALINIT® C STAR je ideální pro měkké materiály. Jedna tvrdá houževnatá kovová vrstva (chromnitrid) zajišťuje optimální tvrdost povrchu, a tím je optimální nosnou vrstvou pro další uhlíkovou vrstvu (WC/C).

Vrstva WC/C chrání velmi dobře proti adhesivnímu oděru (zadírání) a její nízký součinitel tření snižuje riziko únavy povrchu a tribooxidace. Kompaktní chromnitridová vrstva současně zlepšuje odolnost komponent vůči korozi.

Výsledkem je dokonalý, homogenní povrch jedinečné kvality a s perfektní přilnavostí.

Díky těmto vlastnostem je tento povrch ideálním řešením pro komponenty vyrobené z měkkých, nehouževnatých materiálů, jako je titan, neželezné kovy nebo nerezová ocel, pro vysoké tlaky na plochu, kluzná ložiska a ozubení. Současně je BALINIT® C STAR vhodný povlak pro systémy bez maziv v čistých prostorách a – díky certifikátu FDA – také pro potravinářské aplikace.

 • Specifikace

  Specifikace

  BALINIT C STAR
  Povlakový materiál CrN + a-C:H:Me (WC/C)
  Struktura povlaku Sputter
  Barva povlaku antracitová
  Tvrdost povlaku HIT[GPa]* 8-12 / 12-15
  Součinitel tření (za sucha) vs. ocel** 0,1 - 0,2
  Max. provozní teplota [°C]**** 300
  Teplota povlakování [°C] < 250
  Všeobecná poznámka Všechny uvedené údaje představují přibližné hodnoty; závisí na aplikaci, okolním prostředí a zkušebních podmínkách
  *Tvrdost povlaku HIT[GPa] Měřeno nanoindentací podle ISO 14577. V případě vícevrstvých povlaků se tvrdost jednotlivých vrstev liší.
  **Součinitel tření (za sucha) vs. ocel Stanoveno „kuličkovým“ testem v suchém stavu s ocelovou kuličkou podle ASTM G99. Během záběhu mohou být uvedené hodnoty překročeny.
  ****Max. provozní teplota [°C] Jedná se o přibližné hodnoty mimo oblast. V důsledku zákonů termodynamiky existuje v aplikaci závislost na tlaku.
 • Ke stažení
 • Aplikace

  Doporučená aplikace

  • Pro komponenty vyrobené z měkkých, nehouževnatých materiálů (titan, slitiny neželezných kovů, nerezové oceli)
  • Pro vysoké tlaky na plochu
  • Kluzná ložiska
  • Podobný povlak jako BALINIT C, ale s vyšším tribologickým namáháním. V porovnání s povlakem DLC se jedná o alternativu se snadným nanášením.
  • Zpracování potravin

  Aplikace – nástroje

  • Plastics processing Plastics processing

   The benchmark for injection moulding and extrusion

   Details
Kontakty