\uf1ad

BALINIT NALUBIAPovlak ta-C bez obsahu vodíku se zvýšenou tvrdostí a tažností

×
S povlakem BALINIT NALUBIA
Povlak BALINIT NALUBIA na mechanická těsnění a ucpávky pro vývěvy

K výrobě mechanických těsnění a ucpávek, např. v čerpadlech a kompresorech, se jako materiál těsnicích kroužků používá keramika z karbidu křemíku. Tyto materiály jsou po dlouhou dobu vystaveny extrémním tribologickým podmínkám, což vede k přehřátí, které má za následek selhání přístroje. Aby tyto přístroje pracovaly spolehlivě po delší dobu, je velmi důležité zabránit přehřátí těchto komponent při vysokých provozních silách a vysokých kluzných rychlostech. BALINIT® NALUBIA zajišťuje díky vynikajícímu součiniteli chodu nasucho nízké provozní teploty.

BALINIT® NALUBIA je mimořádně tvrdý s velmi nízkým součinitelem tření. Lze jej používat pro aplikace, při nichž jsou komponenty vystaveny nadměrnému teplu vytvářenému vysokým třením. Vzhledem k nízké teplotě povlakování (<100 °C) může být povlak dokonce aplikován na komponenty vyrobené z materiálů citlivých na teplo, jako jsou oceli popouštící při nízkých teplotách a slitiny hliníku.

Máte zájem o odolný povlak s nízkými provozními silami pro keramické těsnicí kotouče ve vodních uzávěrech, pneumatické ventily, keramické hřídele a ložiska čerpadel? 
BALINIT® MILUBIA

 • Výhody

  Výhody

  BALINIT® NALUBIA – vyvinut konkrétně pro požadavky komponent:

  • Tvrdost nanostrukturního povlaku 40–50 HIT(GPa)
  • Dokonale vhodný pro mechanická těsnění a ucpávky v čerpadlech a kompresorech
  • Trvale nízká provozní síla významně prodlužuje životnost komponentů
  • Nízké tření i za podmínek špatného mazání nebo chodu nasucho udržuje nízkou provozní teplotu komponent čerpadla a kompresoru
  • Udržuje komponenty funkční i za podmínek špatného mazání
  • Nízká teplota povlakování (<100 °C) umožňuje povlakování materiálů citlivých na teplo
 • Specifikace

  Specifikace

  BALINIT NALUBIA
  Povlakový materiál ta-C
  Struktura povlaku Filtered Arc
  Barva povlaku černá
  Tvrdost povlaku HIT[GPa]* > 40
  Součinitel tření (za sucha) vs. ocel** 0.1
  Max. provozní teplota [°C]**** 450
  Teplota povlakování [°C] < 100
  Typická tloušťka povlaku [µm] 1–5
  Všeobecná poznámka Všechny uvedené údaje představují přibližné hodnoty; závisí na aplikaci, okolním prostředí a zkušebních podmínkách
  *Tvrdost povlaku HIT[GPa] Měřeno nanoindentací podle ISO 14577. V případě vícevrstvých povlaků se tvrdost jednotlivých vrstev liší.
  **Součinitel tření (za sucha) vs. ocel Stanoveno „kuličkovým“ testem v suchém stavu s ocelovou kuličkou podle ASTM G99. Během záběhu mohou být uvedené hodnoty překročeny.
  ****Max. provozní teplota [°C] Jedná se o přibližné hodnoty mimo oblast. V důsledku zákonů termodynamiky existuje v aplikaci závislost na tlaku.
 • Ke stažení
 • Aplikace

  Doporučená aplikace

  Aplikace – komponenty

Kontakty