\uf1ad

BALINIT CNIKdyž hladkost a hustota je nutností.

×
Povrch BALINIT CNI
Povrch BALINIT CNI pro ventily
Povrch BALINIT CNI pro pístní kroužky

BALINIT CNI je velmi hladký povlak z nitridu chromu (CrN) nanášený „sputter“ technologií. Tento povrch je velmi tvárný a má vysokou odolnost vůči oxidaci. Jedná se o vrstvu, kterou lze nanášet v nejvyšších tloušťkách (až do 50 µm). Používá se zejména pro aplikace vyžadující dobré kluzné vlastnosti při nedostatečném mazání a vysokých teplotách, jako jsou výfukové ventily a pístní kroužky motorů. Hladkost, tvárnost a odolnost vůči opotřebení činí z povlaku BALINIT CNI také výkonnou alternativu k tvrdým chromovým povlakům pro vodící prvky textilních vláken

 • Specifikace

  Specifikace

  BALINIT CNI
  Povlakový materiál CrN
  Struktura povlaku Sputter
  Barva povlaku stříbrošedá
  Tvrdost povlaku HIT[GPa]* 18 +/-3
  Součinitel tření (za sucha) vs. ocel** ~0,5
  Max. provozní teplota [°C]**** 700
  Teplota povlakování [°C] < 250
  Všeobecná poznámka Všechny uvedené údaje představují přibližné hodnoty; závisí na aplikaci, okolním prostředí a zkušebních podmínkách
  *Tvrdost povlaku HIT[GPa] Měřeno nanoindentací podle ISO 14577. V případě vícevrstvých povlaků se tvrdost jednotlivých vrstev liší.
  **Součinitel tření (za sucha) vs. ocel Stanoveno „kuličkovým“ testem v suchém stavu s ocelovou kuličkou podle ASTM G99. Během záběhu mohou být uvedené hodnoty překročeny.
  ****Max. provozní teplota [°C] Jedná se o přibližné hodnoty mimo oblast. V důsledku zákonů termodynamiky existuje v aplikaci závislost na tlaku.
 • Ke stažení
 • Aplikace

  Doporučená aplikace

  BALINIT® CNI je díky své vysoké oxidační odolnosti a možnosti vysoké tloušťky vrstvy až do 50 um tou pravou volbou pro aplikace s vysokými teplotami, jako jsou výfukové ventily a pístní kroužky. Je také pro svou hladkost a odolnost vůči opotřebení vhodným povlakem pro vodící prvky textilních vláken. Třetí hlavní oblast aplikací je potravinářský a obalový průmysl.

  Aplikace – komponenty

Kontakty